BOKSER.ORG POLECA: PREMIERA FILMU MISTRZOWIE

Redakcja, Informacja własna

2015-05-13

28 maja do polskich kin trafi film dokumentalny "Mistrzowie" opowiadający o losach bokserskich znakomitości, które musiały pokonać trudną drogę na szczyt. Na obraz składają się archiwalne walki pięściarskich legend takich jak Tyson, Holyfield i Hopkins oraz emocjonujące wywiady z celebrytami zakochanymi w tej pięknej dyscyplinie.

Boks, nazywany „sportem biedoty”, dla dzieciaków z najbiedniejszych dzielnic Ameryki jest nieraz paradoksalnie jedyną okazją ucieczki od przemocy. Wraz z sukcesami na ringu przychodzi im stoczyć walki, do których nie byli wcześniej wytrenowani. Mistrzowie rodzą się i upadają w mgnieniu oka. Utalentowani młodzi bokserzy nie są gotowi na sławę i wielkie pieniądze, które pojawiają się wraz z mistrzowskim pasem. Wielu z nich najcięższą walkę toczy na emeryturze, kiedy we znaki dają się finanse i zdrowie. Mike Tyson, Evander Holyfield i Bernard Hopkins z niezwykłą otwartością opowiadają o swoich karierach, życiu na ringu i poza nim.

Film „Mistrzowie” łączy rekonstruowane sceny z archiwalnymi walkami oraz emocjonującymi wywiadami z Markiem Wahlbergiem, Denzelem Washingtonem, 50 Centem, Ronem Howardem, Spike'iem Lee i Mary J. Blige. Film Breta Marcusa jest czymś więcej niż zwykły dokument o sporcie. Próbując dociec, do czego prowadzi pogoń za Amerykańskim Snem, portretuje złożony i nieoczywisty świat kontrowersyjnego i niebezpiecznego sportu.

Objęty patronatem BOKSER.ORG dokument grany będzie premierowo w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż. Serdecznie zapraszamy!