WACH-REKOWSKI I ZIMNOCH-WAWRZYK NA POLSAT BOXING NIGHT?

Redakcja, @KamilWolnicki

2015-05-13

Do dwóch kolejnych ciekawie zapowiadających się pojedynków w wadze ciężkiej może dojść na wrześniowej gali Polsat Boxing Night. Oprócz starcia Adamek-Saleta, które będzie głównym wydarzeniem zawodów w Łodzi, w ringu możemy zobaczyć pojedynki Marcina Rekowskiego (16-1, 13 KO) z Mariuszem Wachem (30-1, 16 KO), a także Krzysztofa Zimnocha (17-0-1, 11 KO) z Andrzejem Wawrzykiem (29-1, 15 KO) lub Pawłem Kołodziejem (33-1, 18 KO).

O możliwych potyczkach poinformował na Twitterze dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Kamil Wolnicki. Żadna z nich nie jest jednak jeszcze pewna. Rekowski i Wach poza ringiem są przyjaciółmi i nie wiadomo, czy zgodzą się na bratobójczą konfrontację. Natomiast Kołodziej, który po nieudanym ataku na mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej postanowił zmienić kategorię, wciąż nie zadebiutował w wyższym limicie.

Znaki zapytania stoją również przy Zimnochu i Wawrzyku - obaj mieli ostatnio kłopoty zdrowotne i długo nie boksowali. Pierwszy ma wrócić w sierpniu w Międzyzdrojach, a drugi przymierzany jest do czerwcowego występu w Chicago.

Pewne jest jedno - główną atrakcją wieczoru będzie 26 września starcie Tomasza Adamka (49-4, 29 KO) z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO). Dla obu weteranów będzie to prawdopodobnie ostatni pojedynek w karierze.