Archiwum wiadomości z dnia: 2015-04-18

 CHAVEZ: ZOSTAŁY MI JESZCZE 3-4 LATA W BOKSIE

Na kilkanaście godzin przed walką z Andrzejem Fonfarą (26-3, 15 KO) Meksykanin Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) przyznał, że jego kariera nie potrwa długo. Pięściarz z Culiacan w lutym skończył wprawdzie dopiero 29 lat, ale powoli zaczyna już myśleć o sportowej emeryturze.


USYK WYGRYWA PRZED CZASEM PO CIĘŻKIEJ PRZEPRAWIE

W pojedynku wieczoru zakończonej przed chwilą gali w Kijowie, kolejne zawodowe zwycięstwo dopisał do swojego rekordu Aleksander Usyk (7-0, 7 KO), pokonując przed czasem w ósmej rundzie Andrieja Kniażewa (11-2, 6 KO). Tym samym Ukrainiec obronił dzierżony od października ubiegłego roku tytuł WBO Inter-Continental kategorii junior ciężkiej. Pojedynek jednak wcale nie był po myśli jeszcze aktualne mistrza olimpijskiego z Londynu.
PRZYKRA PORAŻKA SOŁDRY

Jewgienij Machtejenko (5-3, 4 KO) dał się nam poznać niedawno jako bardzo groźny rywal, tocząc wyraźnie przegrany, za to bardzo twardy bój z Darkiem Sękiem. Dziś o jego klasie niestety przekonał się na własnej skórze Andrzej Sołdra (11-2-1, 5 KO). Dodatkowo spotkały go dwa nieszczęścia w jednym.
Z PRZYMRUŻENIEM OKA: NOWA BRYKA FONFARY

Jeśli Andrzej Fonfara (26-3, 15 KO) pokona za kilkanaście godzin sławnego Julio Cesara Chaveza Jr (48-1-1, 32 KO), poza wielką sławą, na jego konto przy okazji kolejnej walki wpłyną wielkie pieniądze. Na co je wydać? "Polski Książę" kocha szybkie i efektowne samochody. Nawet jeden już sobie upatrzył... Fonfara Team z przymrużeniem oka - na rozluźnienie przed nocnymi emocjami!MATTHYSSE-PROWODNIKOW: DZIŚ WIELKA WOJNA!

Były mistrz świata WBO kategorii junior półśredniej Rusłan Prowodnikow (24-3, 17 KO) zapewnia, że nikt i nic nie zdoła go powstrzymać przed odniesieniem zwycięstwa w walce z Lucasem Matthysse (36-3, 34 KO). - Wygram za wszelką ceną - mówi "Syberyjski Rocky".


LIGA TYPERÓW - ZNAMY ZWYCIĘZCĘ

Przetasowania podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów były ogromne - jednak mimo trudności, jakie mieliście z wyborem 10 z 147 zawodników, to niektórym udało się zbliżyć do obsady najwyższego, złotego stopnia podium choć do idealnej dziesiątki w poszczególnych kategoriach wagowych trochę zabrakło!CHAVEZ vs FONFARA: KLUCZE DO WYGRANEJ

To już dziś! Na tę walkę sympatycy pięściarstwa nad Wisłą czekali z nie mniejszą cierpliwością niż na starcie Mayweather-Pacquiao. Na gali w Carson niedawny pretendent do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej Andrzej Fonfara (26-3, 15 KO) zmierzy się z meksykańskim gwiazdorem Julio Cesarem Chavezem Juniorem (48-1-1, 32 KO) - synem legendarnego "Cesarza", czempiona trzech kategorii.


WIDEO: HARÓWKA ANDRZEJA FONFARY

Kibice odliczają już godziny do walki Andrzeja Fonfary (26-3, 15 KO) z Julio Cesarem Chavezem Jr (48-1-1, 32 KO). Ale zanim "Polski Książę" wyjdzie do ringu, najpierw harował na treningach, by właśnie dziś wieczorem osiągnąć życiową formę. My przedstawiamy Wam jego obóz w Teksasie w krótkiej pigułce.


MAŁE PIĘŚCI: FONFARA vs CHAVEZ JR

Oczy bokserskiego świata będą dziś zwrócone na kalifornijskie Carson. Zobaczymy tam bożyszcze latynoskich kibiców, Julio Cesara Chaveza Juniora w starciu z ulicznym arystokratą, dumnym legionistą Andrzejem Fonfarą. Zwycięstwo ''Polskiego Księcia'' byłoby znakiem od Boga, impulsem dla całego narodu. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe Pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.

CHAVEZ: POTRZEBUJĘ NOKAUTU LUB PEWNEGO ZWYCIĘSTWA

Głodny boksu Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) chce dziś w nocy odnieść wielki triumf, który pozwoli mu myśleć o walce o mistrzostwo świata w drugiej kategorii - super średniej lub półciężkiej. Na drodze meksykańskiego gwiazdora stoi jednak nasz Andrzej Fonfara (26-3, 15 KO). Chavez docenia rywala, ale zapowiada pewne zwycięstwo.