USYK WYGRYWA PRZED CZASEM PO CIĘŻKIEJ PRZEPRAWIE

2015-04-18

W pojedynku wieczoru zakończonej przed chwilą gali w Kijowie, kolejne zawodowe zwycięstwo dopisał do swojego rekordu Aleksander Usyk (7-0, 7 KO), pokonując przed czasem w ósmej rundzie Andrieja Kniażewa (11-2, 6 KO). Tym samym Ukrainiec obronił dzierżony od października ubiegłego roku tytuł WBO Inter-Continental kategorii junior ciężkiej. Pojedynek jednak wcale nie był po myśli jeszcze aktualne mistrza olimpijskiego z Londynu.

Walka aż do przerwania była naprawdę wyrównana. Dominujący w swoich wcześniejszych występach Usyk przez kilka dobrych nie mógł ustrzelić ambitnego Rosjanina. Byłemu świetnemu amatorowi udało się złamać Kniażewa (#15 WBO) dopiero w odsłonie ósmej, w której sędzia zdecydował się przerwać pojedynek.

Dla 28-letniego Usyka było to pierwsze tegoroczne zwycięstwo.