Archiwum wiadomości z dnia: 2014-05-12

 STIVERNE: BYŁEM NA LINACH, BO ARREOLA BIŁ MOCNIEJ NIŻ WCZEŚNIEJ

- Naprawdę mam nadzieję, że on będzie nadal kontynuował swoją karierę, bo to niezły zabijaka. Pokonałem go jednak, ponieważ byłem mądrzejszy w tym co robię - uważa Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO), nowo kreowany mistrz świata wszechwag według federacji WBC. Pokonując przed czasem Chrisa Arreola (36-4, 31 KO) zastąpił na tronie emerytowanego już Witalija Kliczkę.


MARQUEZ GOTOWY NA WOJNĘ

Juan Manuel Marquez (55-7-1, 40 KO) udowodnił już swoje i miłością meksykańskich kibiców będzie się cieszył jeszcze długo po zakończeniu kariery, ale teraz ma przed sobą kolejne ważne zadanie - w następną sobotę będzie boksował ze znacznie większym i silniejszym Mikiem Alvarado (34-2, 23 KO), a zwycięstwo będzie przepustką do walki o tytuł w piątej kategorii wagowej.KLICZKO WOLI STIVERNE'A NIŻ PULEWA. GOTOWY WALCZYĆ W USA

Władimir Kliczko (62-3, 52 KO) potwierdził, że bardziej niż obowiązkowa obrona tytułu z Kubratem Pulewem (20-0, 11 KO) interesuje go walka unifikacyjna z nowym mistrzem WBC Bermane'em Stiverne'em (24-1-1, 21 KO). Ukrainiec oświadczył, że na taki pojedynek wybrałby się nawet do Stanów Zjednoczonych, kraju, w którym nie boksował od 2008 roku.


SĘPOLEŃSKI BOXING SHOW 3: WYNIKI WALK

Wczoraj w hali widowiskowo-sportowej w Sępólnie Krajeńskim odbyła się kolejna edycja Sępoleński Boxing Show 3 organizowana przez team Marcina Gruchały. Kibice oglądali kilka ciekawych pojedynków stojących na wysokim poziomie. W głównej walce wieczoru o puchar burmistrza Sępólna Krajeńskiego wystąpił Damian "Turno" Trzciński. Jego rywalem był twardy i silny młodzieżowy mistrz Niemiec Eric Brechlin.


BJ FLORES CZEKA NA WŁODARCZYKA

Kilka lat temu pojedynek BJ Floresa (29-1-1, 19 KO) z panujący wówczas na tronie IBF kategorii cruiser Tomaszem Adamkiem wydawał się być bardzo prawdopodobny, ale Amerykanin zrezygnował z walki o tytuł. Teraz jesteśmy równie blisko walki "Niebezpiecznego" z mistrzem świata WBC Krzysztofem Włodarczykiem (49-2-1, 35 KO).


WAWRZYK: CIESZĘ SIĘ, ŻE ŻYJĘ

- Przede wszystkim cieszę się, że żyję - nie ukrywa w rozmowie z Karoliną Owczarz czołowy polski "ciężki" - Andrzej Wawrzyk (29-1, 15 KO), który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, przez co wycofano go z walki z Albertem Sosnowskim.

WALCZAK PRZEGRAŁ Z BYŁYM MISTRZEM

Trwa niestety passa porażek solidnego journeymana z podpoznańskiego Swarzędza Sylwestra Walczaka (4-12-1, 0 KO). W minioną sobotę polski pięściarz wystąpił na gali w Sheffield, gdzie przegrał na punkty z miejscowym faworytem, byłym wielokrotnym mistrzem Wielkiej Brytanii oraz czempionem Starego Kontynentu w wadze junior półśredniej, Lennym Dawsem (28-3-2, 10 KO).


HUCK ZADEBIUTUJE NA HBO?

Zdecydowana większość najlepszych amerykańskich i latynoskich pięściarzy jest związana kontraktem z Golden Boy Promotions lub Alem Haymonem, a więc ich walki są pokazywane przez Showtime. Z tego powodu HBO coraz bardziej otwiera się na Europę i niewykluczone, że wkrótce na antenie tej stacji pokaże się mistrz świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej Marco Huck (37-2-1, 26 KO).


MAYWEATHER WCIĄŻ NAJSKUTECZNIEJSZY

Nawet ostatni gorszy występ Floyda Mayweathera (46-0, 26 KO) nie zepsuł jego znakomitych statystyk. "Money" wciąż jest zawodnikiem najskuteczniejszym zarówno w obronie jak i w ataku. Drugie miejsce na liście opublikowanej przez CompuBox zajmuje niedawny rywal Amerykanina Saul Alvarez (43-1-1, 31 KO), a trzeci jest Giennadij Gołowkin (29-0, 26 KO).


SNARSKI: ŚWIERZBIŃSKI POKAZAŁ SIĘ Z DOBREJ STRONY

- Reasumując ten wyjazd, mogę powiedzieć, że mój podopieczny pokazał się z dobrej strony. Na pewno nie padał tak jak kilku naszych pięściarzy, którzy są promowani i mają piekne rekordy, a w pojedynkach wyjazdowych mamy z dużej burzy mamy mały deszcz i wiele pytań dlaczego ro się stało - mówi Dariusz Snarski.


GOŁĘBIEWSKI: POKAŻĘ SWOJE ATUTY

- Ciosy proste, a przede wszystkim ich siła - to są moje atuty, które pokażę w piątek - mówi Bartosz Gołębiewski (DKB Dzierżoniów) przed walką z Kamilem Gardzielikiem. Pojedynek w wadze średniej odbędzie się 16 maja w Ślesinie koło Konina. Transmisja z gali w Orange Sport.


SĘPOLEŃSKI BOXING SHOW 3: FOTORELACJA

Wczoraj w hali widowiskowo-sportowej w Sępólnie Krajeńskim odbyła się kolejna 3 edycja Sępoleński Boxing Show. Sprawdzony team Marcina Gruchały stanął na wysokości zadania prezentując ciekawe pojedynki amatorskie meczu Polska vs Niemcy i emocjonująca walkę wieczoru: Damian "Turbo" Trzciński z młodzieżowym mistrzem Niemiec: Eric Brechlin. Zapraszamy na fotorelację z całej imprezy.


LICZBY WALKI STIVERNE vs ARREOLA

Tytuł mistrza świata wagi ciężkiej to najważniejsze trofeum, więc jeszcze kilka liczb potyczki z sobotniej nocy pomiędzy zwycięskim Bermane Stiverne'em (24-1-1, 21 KO) a zdruzgotanym Chrisem Arreolą (36-4, 31 KO), którego zdaniem "miał już na widelcu" rywala.


HAYE: WILDER ZNOKAUTUJE STIVERNE'A

David Haye (26-2, 24 KO) nie sądzi, aby nowy mistrz WBC w wadze ciężkiej Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO) zdołał długo utrzymać wywalczony w niedzielę tytuł. Zdaniem "Hayemakera" Kanadyjczyk nie będzie miał większych szans w starciu z obowiązkowym pretendentem do tego pasa, Deontayem Wilderem (31-0, 31 KO).


HAYE: KLICZKO JEST NUDNY, NIKT GO NIE CHCE OGLĄDAĆ

David Haye (26-2, 24 KO) był w weekend w Los Angeles, gdzie z zaciekawieniem przyglądał się rywalizacji Bermane'a Stiverne'a (24-1-1, 21 KO) z Chrisem Arreolą (36-4, 31 KO) o wakujący pas WBC w wadze ciężkiej. "Hayemaker" był pod wrażeniem wojny, którą zobaczył w USC Galen Center, i oświadczył, że tego brakowało królewskiej kategorii, od lat zarządzanej przez Władimira Kliczkę (62-3, 52 KO).