GOŁĘBIEWSKI: POKAŻĘ SWOJE ATUTY

- Ciosy proste, a przede wszystkim ich siła - to są moje atuty, które pokażę w piątek - mówi Bartosz Gołębiewski (DKB Dzierżoniów) przed walką z Kamilem Gardzielikiem. Pojedynek w wadze średniej odbędzie się 16 maja w Ślesinie koło Konina. Transmisja z gali w Orange Sport.

18-letni Bartosz Gołębiewski mieszka w okolicach Wałbrzycha, a na treningi dojeżdża po 40 kilometrów w jedną stronę do Dzierżoniowa. Bardzo chwali sobie treningi pod okiem Piotra Wilczewskiego w tamtejszym gymie Global Boxing.

- To wymagający szkoleniowiec, który nie daje taryfy ulgowej, nie pozwala na żadne odpuszczanie. Obecnie pieczołowicie szykuję się pod okiem Piotra Wilczewskiego do walki z Kamilem Gardzielikiem. To starszy, bardziej doświadczony i utytułowany zawodnik ode mnie, ale postaram się pokazać kibicom, że w gronie amatorów są dwaj bardzo perspektywiczni pięściarze. Na zawodowstwo przejdę najwcześniej za kilka lat – powiedział Bartosz.

W ubiegłym roku bokser DKB Dzierżoniów zdobył w Grudziądzu wicemistrzostw Polski Juniorów w wadze półśredniej, przegrywając w finale z Cezarym Chmielnickim (Róża Karlino). Był też trzeci w Pucharze Polski.

- Ciosy proste, a przede wszystkim ich siła - to są moje atuty, które pokażę w piątek w Ślesinie. Postaram się wykorzystać przewagę w postaci długich rąk, będę robił swoje, bo chcę wygrać. W tegorocznych Mistrzostwach Polski w Kaliszu stoczyłem wyrównaną walkę z innym czołowym zawodnikiem wagi średniej Arkadiuszem Szwedowiczem. W mojej opinii i trenera nie przegrałem, jak wskazywał werdykt sędziów – dodał Gołębiewski.

Jego przeciwnikiem w Ślesinie będzie Kamil Gardzielik (Copacabana Konin), Mistrz Polski Seniorow z 2013 roku, który ma w dorobku już cztery medale tej imprezy. Z kolei w 2010 roku triumfował w MPJ. Obecnie ma szansę na występy w zawodowej lidze World Series of Boxing w barwach Rafako Hussars Poland.

- Do boksu namówił mnie tata, który jest teraz moim największym kibicem. Będzie za mnie trzymał w najbliższej walce i Grand Prix w Elblągu. To eliminacja do październikowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sokółce, gdzie postaram się o kolejny amatorski sukces – dodał pięściarz, który na co dzień uczy się w budowlanej “zawodówce” w Wałbrzychu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: persuKN
Data: 12-05-2014 22:53:32 
Gardzielik na punkty wygra.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 12-05-2014 23:11:14 
Jeszcze raczej tak, ale przez sparingi z zawodowcami chłopak się ostatnio szybko rozwija.
 Autor komentarza: ramzesik
Data: 12-05-2014 23:15:26 
UP

i tak za wolno zeby mógł pokonać Gardzielika.
Kamil to profesor w dziedzinie boksu,rozmontuje go bardzo fajnie i widowiskowo nawet.szkoda ze go jabłoński wypykał na MP
 Autor komentarza: persuKN
Data: 12-05-2014 23:51:00 
@ramzesik

dokladnie nic dodac nic ujac :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.