Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-05

 


BARRETT KOŃCZY KARIERĘ

Były pretendent do mistrzostwa świata wagi ciężkiej Monte Barrett (35-11-2, 20 KO) po przegranej przed czasem walce z Luisem Ortizem (21-0, 18 KO) postanowił zakończyć karierę pięściarską, którą rozpoczął 18 lat temu.


GALA SILESIA-BOXING W RUDZIE ŚLĄSKIEJ. WYNIKI

Zakończyła się już kolejna gala boksu zawodowego w Rudzie Śląskiej promowana przez grupę Silesia-Boxing. Zawodnicy Ireneusza Butowicza jak zawsze występują tutaj w arcyciekawym miejscu: Restauracji Adria w Pałacu Ballestremów. Po kilku ciekawych przedwalkach, kibice mogli zobaczyć rewanż pomiędzy amatorskimi drużynami Polski (reprezentowanych przez klub 06Kleofas Katowice) oraz Francji. Jednak największe emocje przyszły wraz z walkami zawodowymi.


PACQUIAO vs MARQUEZ 5: NACHO WCIĄŻ NIE JEST PRZEKONANY

Ignacio Beristain wciąż nie daje się przekonać do pomysłu zorganizowania piątej walki pomiędzy Juanem Manuelem Marquezem (55-7-1, 40 KO) a Mannym Pacquiao (55-5-2, 38 KO). Ostatni pojedynek zakończył się ciężkim nokautem na Filipińczyku, który do czasu przerwania był jednak lepszym zawodnikiem, co spowodowało, że zainteresowania kolejną potyczką jest kolosalne.


RYWAL PULEWA CHCE SPRAWIĆ NIESPODZIANKĘ

Po trzech zmianach rywala w ciągu dwóch dni w końcu wygląda na to, że Kubrat Pulew (19-0, 10 KO) w końcu wie, z kim będzie boksować na dzisiejszej gali w Rostocku. Doświadczony journeyman Ivica Perković (20-23, 15 KO) jest zdecydowany stanąć w szranki z Bułgarem i ma nadzieję, że napsuje faworyzowanemu rywalowi sporo krwi.
LISTY STARTOWE PRZED TURNIEJEM im. STAMMA

Mimo wcześniejszych zapowiedzi startu w 31. Międzynarodowym Turnieju im. Feliksa Stamma i dokonaniu stosownego zgłoszenia przez irlandzką federację bokserską, Katie Taylor (60 kg) ostatecznie nie przyjedzie do Warszawy, by stanąć do rywalizacji z wicemistrzynią olimpijską Sofiyą Ochigavą i naszymi mistrzyniami pięści, Karolinami  Michalczuk i Graczyk.

GALA W GIŻYCKU: OPALACH 75,0 KG - BARAKAT 77,0 KG

Już dziś na gali w Giżycku Przemysław Opalach (14-2, 13 KO) spotka się w ringu z Bakerem Barakatem (39-15-4, 27 KO). Stawką starcia będzie wakujący pas WBC Baltic Silver wagi super średniej. Podczas wczorajszej ceremonii ważenia Polak zanotował 75kg natomiast przyjezdny rywal był dwa kilogramy cięższy. Transmisja z gali rozpocznie się o godz. 18:00 w TVP Sport.GERLECKI PO RAZ CZWARTY

Michał Gerlecki (4-0, 2 KO) przekonywał przed galą w Giżycku, że wspólne sparingi z Masternakiem wyszły mu na dobre. Wynik na to wskazuje, choć rywal nie postawił dziś naszemu "półciężkiemu" zbyt wysoko poprzeczki.
LACY Z BETERBIJEWEM NA GALI STEVENSON - FONFARA

Były mistrz świata w wadze super średniej Jeff Lacy (26-4, 18 KO) stoczy kolejną walkę 24 maja na gali w Montrealu, której główną atrakcją będzie starcie Adonisa Stevensona z Andrzejem Fonfarą. Rywalem 36-letniego Amerykanina będzie mający za sobą udaną karierę amatorską Rosjanin Artur Beterbijew (4-0, 4 KO).

BRADLEY: MUSZĘ WYGRAĆ REWANŻ!

Timothy Bradley (31-0, 12 KO) nie widzi innej możliwości niż kolejne zwycięstwo. Jego rewanżowy pojedynek z Mannym Pacquiao (55-5-2, 38 KO) odbędzie się w przyszłym tygodniu na gali w MGM Grand w Las Vegas. Faworytem jest Filipińczyk, który zdaniem fachowców wygrał pierwszą walkę, a sędziowie wypaczyli wynik potyczki.SMOGER: PO DRUGIM NOKDAUNIE MIAŁEM WĄTPLIWOŚCI

Steve Smoger, który minionej nocy był sędzią głównym w walce Stevea Cunninghama (27-6, 12 KO) z Amirem Mansourem (20-1, 15 KO), przyznał, że w piątej rundzie był bliski przerwania pojedynku. USS był w niej dwukrotnie liczony i gdyby nie uratował go gong, prawdopodobnie zakończyłby swój występ na deskach.


ADAMEK NA PASIE WBC? ZADECYDUJE GŁOSOWANIE

Federacja WBC postanowiła zmodyfikować wygląd swoich pasów. Na bocznych częściach mistrzowskiego trofeum od czerwca pojawi się obok zdjęć Joe Louisa i Muhammada Alego także twarz zmarłego prezydenta tej federacji Jose Sulaimana oraz najlepszego pięściarza w historii danej kategorii wagowej. Wśród mistrzów WBC wagi półciężkiej, którzy mają szansę dostąpić tego wyjątkowego zaszczytu znalazł się także Tomasz Adamek (49-3, 29 KO). O wyborze zadecydują głosy kibiców.


CUNNINGHAM WYPUNKTOWAŁ MANSOURA

W walce na zapleczu czołówki wagi ciężkiej Steve Cunningham (27-6, 12 KO) potwierdził, że jest znakomitym pięściarzem i na dystansie dziesięciu rund okazał się lepszy od niepokonanego wcześniej Amira Mansoura (20-1, 15 KO). "USS" miał kilka kryzysowych momentów i w piątej rundzie dwa razy lądował na deskach, a pojedynek kończył całkowicie zakrwawiony, ale jego zwycięstwo nie podlegało dyskusji, a w dziesiątej odsłonie były mistrz świata kategorii cruiser potwierdził jeszcze swoją dominację nokdaunem na wyczerpanym rywalu.


ABREGU ZROBIŁ SWOJE

Luis Carlos Abregu (36-1, 29 KO) należy do ścisłej czołówki wagi półśredniej, o czym świadczy pierwsze miejsce w rankingu federacji WBC. Dziś w nocy Argentyńczyk potwierdził na własnych śmieciach klasę wygraną nad dwunastym w tym samym zestawieniu Jeanem Carlosem Pradą (30-1-1, 21 KO).WALCZĄ BOKSERZY SAUERLANDA

Za naszą zachodnią granicą w najbliższą sobotę swoją kolejną bokserką imprezę organizuje grupa Sauerland. Głównym wydarzeniem będzie wzbudzający spore zainteresowanie pojedynek pomiędzy Enzo Maccarinellim (38-6, 30 KO) a Juergenem Braehmerem (42-2, 31 KO).