Łukasz Famulski

Wyróżnione treści

Strony: 1

Redaktor Bokser.org od 2013 roku, pasjonat boksu od ponad dwóch dekad. Twórca cyklu tekstów 'Oczy na Olimp', mocno związany ze środowiskiem pięściarstwa olimpijskiego jako komentator, autor wywiadów wideo i publicysta.OCZY NA OLIMP #11: WIĘCEJ NIŻ MAŁYSZOMANIA

W boksie każde pokolenie ma kogoś, kto był/jest pewną ikoną danej epoki, kiedy jako dziecko po raz pierwszy siedziało się przed telewizorem i oglądało boks. Choć pewnie świat zmienia się na tyle, że obecnemu i przyszłym pokoleniom łatwiej będzie o dostępność do sportu jako rozrywki, za to trudniej o bohaterów, takich jakimi my ich widzieliśmy.


OCZY NA OLIMP #10: NOWOROCZNE ŻYCZENIA

Koniec roku to czas podsumowań, życzeń, marzeń, oczekiwań czy postanowień. I nie da się ukryć, że o podsumowania w seniorskim męskim boksie olimpijskim nie będzie łatwo. Poza przerwanymi kwalifikacjami olimpijskimi i mistrzostwami Polski, które jednak dużych zmian nie przyniosły, nie ma do czego wracać. Nie będę zatem podsumowywał, ponieważ trzeba patrzeć w przyszłość.


OCZY NA OLIMP #9: BĘDZIE DOBRZE?! (SZEREMETA-GOŁOWKIN)

Na początek małe wspomnienie. 13 sierpnia 2015 roku napisałem tekst, w którym wyrażałem spory entuzjazm co do to szans Krzysztofa Głowackiego z Marco Huckiem. Po czym odczytałem ten tekst i żeby nie narazić się na śmieszność nigdy go nie opublikowałem. Dziś tego błędu nie popełnię i spróbuję wlać odrobinkę optymizmu przed walką Szeremeta-Gołowkin.


OCZY NA OLIMP #8: CO Z TYMI TALENTAMI W BOKSIE?

Łukasz Famulski w ósmym odcinku cyklu "Oczy na Olimp" wybrał się do Łodzi na rozmowę z Januszem Stabno. Panowie porozmawiali o przyszłości boksu olimpijskiego nad Wisłą oraz polskich talentach i rywalizacji. Zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawej ponad 30-minutowej rozmowy.OCZY NA OLIMP #6: PAPA STAMM I ZAPOWIEDŹ NOWEGO CYKLU

Dziś odcinek autorstwa wyjątkowego gościa. Bardzo miło mi jest poinformować, że niebawem swój autorski cykl na łamach naszego portalu rozpocznie Janusz Stabno. Sędzia klasy międzynarodowej, kilkuletni redaktor naczelny miesięcznika Bokser. Dziś w bardzo ciekawym tekście o Feliksie Stammie zapowiedź tego, czego możemy oczekiwać za kilka tygodni. Zapraszam do lektury tekstu mojego gościa.OCZY NA OLIMP #4: PREHISTORIA

W 1896 roku w Atenach odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Jak na początki przystało impreza nie była jeszcze turniejem w pełni globalnym, rywalizowano jedynie w 9 dyscyplinach, wśród których był tylko jeden sport walki, będący nawiązaniem do czasów antycznych, czyli zapasy. Co ciekawe, cztery lata później zapasy wypadły z programu igrzysk, by powrócić w amerykańskim Saint Louis w roku 1904 i pozostać już na dobre.
OCZY NA OLIMP #1 - PILOT

Minęło już 28 lat od... Nie! Na pewno nie dokończę tego zdania, którym niektórzy mniej lub bardziej obserwujący rodzimy boks olimpijski rozpoczynają niemal każdą dyskusję na temat jego kondycji i staje się to już z każdym rokiem coraz zabawniejsze. Dlatego też od dnia dzisiejszego w cotygodniowym cyklu, będącym częścią nowego projektu premium, który rozpoczął się na naszym portalu, będę podejmował różnorodną tematyką związaną z trzyrundową odmianą boksu.


Strony: 1