Archiwum wiadomości z dnia: 2021-11-11

 MICHAŁ SOCZYŃSKI vs ALOYS YOUMBI JUTRO W LONDYŃSKIEJ YORK HALL

Były mistrz Polski wagi ciężkiej i brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów, Michał Soczyński (3-0, 2 KO) wystąpi jutro na gali w słynnej londyńskiej York Hall. Rywalem Soczyńskiego miał być Ethan King (1-0, 1 KO), ale w ostatniej chwili dokonano zmiany i Polak zmierzy się z debiutującym na zawodowym ringu Aloysem Youmbim, który był m.in. członkiem młodzieżowej kadry Anglii i młodzieżowym mistrzem Londynu.


JOSHUA PÓJDZIE ŚLADEM SZPILKI? 'POWINIEN PRZENIEŚĆ SIĘ DO USA'

Dominick Guinn był swego czasu nadzieją amerykańskiej wagi ciężkiej, a obecnie pracuje jako asystent słynnego trenera Ronnie'ego Shieldsa, który może zostać nowym trenerem byłego mistrza świata wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO). Oto opinia Guinna na temat tej potencjalnej współpracy, nie zabrakło również ciekawych wątków polskich.


MARQUEZ: CANELO NIGDY NIE BĘDZIE NAJLEPSZY

Były mistrz świata czterech kategorii wagowych, Meksykanin Juan Manuel Marquez nie ustaje w krytyce wobec swojego rodaka Saula Alvareza (57-1-2, 39 KO), uważanego za lidera współczesnego boksu i kandydata do miana najlepszego meksykańskiego boksera wszech czasów. Canelo zunifikował w ostatnią sobotę wszystkie pasy wagi super średniej, pokonując Caleba Planta, jednak Marquez pozostaje nieprzejednany.


WBC NAKAŻE WE WTOREK WALKĘ FURY vs WHYTE?

Tymczasowy mistrz świata WBC wagi ciężkiej Dillian Whyte (28-2, 19 KO) miał się 30 października zmierzyć z Otto Wallinem, jednak zgłosił kontuzję barku i teraz celuje przede wszystkim w przyszłoroczną, długo wyczekiwaną walkę z pełnoprawnym mistrzem WBC Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO). Wygląda na to, że zostanie ona w przyszłym tygodniu oficjalnie nakazana przez federację.