IGOR JAKUBOWSKI STOCZY POŻEGNALNY POJEDYNEK

2021-11-11

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... Dobry moment na to wybrał chyba Igor Jakubowski (3-2, 2 KO), wielki talent boksu olimpijskiego, który stoczy pożegnalny pojedynek i odejdzie na sportową emeryturę.

Igor (-91kg) w 2014 roku sięgnął po złoty medal mistrzostw Unii Europejskiej, a w 2015 zdobył srebro Mistrzostw Europy. Reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Rio, ale na jego drodze stanął aktualny mistrz świata zawodowców Lawrence Okolie. Anglik wygrał dwie pierwsze rundy. W trzeciej lepszy był Polak, jednak finisz okazał się spóźniony.

Jakubowski rozpoczął karierę zawodową, jednak zaczęły się również problemy zdrowotne, które mocno wyhamowały jego rozwój. Był wielkim faworytem 8-osobowego turnieju kategorii cruiser organizowanego przez Krystiana Każyszkę, lecz przegrał sensacyjnie na początku października przed czasem z Kajetanem Kalinowskim.

BOXREC: CZTERECH POLAKÓW W ŚWIATOWYM TOP 10 KATEGORII CRUISER >>>

Teraz Igor dogadał się z promotorem Każyszką i w przyszłym roku stoczy ostatnią, pożegnalną walkę.