WBC NAKAŻE WE WTOREK WALKĘ FURY vs WHYTE?

Redakcja, Talk Sport

2021-11-11

Tymczasowy mistrz świata WBC wagi ciężkiej Dillian Whyte (28-2, 19 KO) miał się 30 października zmierzyć z Otto Wallinem, jednak zgłosił kontuzję barku i teraz celuje przede wszystkim w przyszłoroczną, długo wyczekiwaną walkę z pełnoprawnym mistrzem WBC Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO). Wygląda na to, że zostanie ona w przyszłym tygodniu oficjalnie nakazana przez federację.

TYSON FURY: SERWIS SPECJALNY >>>

Przypomnijmy, że federacja WBC wystosowała przed walką Fury vs Wilder III (9 października Fury pokonał Wildera przez nokaut) następujące oświadczenie:

(...) Zwycięzca walki Fury vs Wilder III będzie miał trzydzieści dni na zawarcie porozumienia w sprawie walki unifikacyjnej z Aleksandrem Usykiem. Jeżeli w okresie trzydziestu dni ww. porozumienie nie zostanie osiągnięte, zwycięzca walki Fury vs Wilder III musi w swoim kolejnym występie walczyć z tymczasowym mistrzem WBC (w tej chwili jest nim Whyte - przyp.red.). 

Fury nie porozumiał się z Usykiem, który w pierwszym kwartale przyszłego roku ma stoczyć rewanż z Anthonym Joshuą. Walka Fury vs Whyte zostanie więc nakazana - prawdopodobnie w najbliższy wtorek - wraz z kilkoma innymi obowiązkowymi walkami mistrzowskimi.

- Kto następny dla Tysona? Aleksander Usyk miał w kontrakcie na walkę z Anthonym Joshuą klauzulę rewanżową, którą uaktywnił Joshua. Wątpię, by chciał ustąpić i czekać na walkę o wszystkie pasy Usyka z Furym. Jeżeli Tyson będzie chciał dalej walczyć, będzie musiał bronić swojego tytułu. Chce jeszcze pięciu walk, jednym z rywali, których wymienił, jest Dillian Whyte, obecnie obowiązkowy pretendent WBC (...) Chcielibyśmy zrobić walkę Fury vs Whyte w Wielkiej Brytanii, to byłoby wspaniałe dla kibiców - stwierdził w październiku współpromotor Fury'ego Frank Warren.