PROMOTOR USYKA: REWANŻ Z JOSHUĄ? ANGLIA, UKRAINA BĄDŹ BLISKI WSCHÓD

- W ciągu kilku tygodni spotkam się z Eddie Hearnem i rozpoczniemy negocjacje odnośnie rewanżu - mówi Aleksander Krasjuk, promotor Aleksandra Usyka (19-0, 13 KO), który jest zobligowany do drugiej walki z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO) w przyszłym roku.

Ukrainiec zaskoczył bukmacherów i pokonując Anglika pod koniec września został nowym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji IBF/WBA/WBO. Promotor Joshuy już kilka dni po walce mówił, że rewanż odbędzie się prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia. Ale szczegóły będą dopiero dopinane.

- Jeśli chodzi o lokalizację, to mamy trzy opcje do wyboru, Ukrainę, znów Wielką Brytanię oraz Bliski Wschód. Mam nadzieję, że do końca roku podejmiemy już ostateczne i wiążące decyzje. Aleksander nie śpieszy się do unifikacji. Jest świadomy tego co podpisał i dotrzyma słowa o rewanżu. Tu nie ma miejsca na żadną frustrację, wszystko pójdzie zgodnie z tym, co zostało wcześniej zaplanowane. Zresztą Fury musi udowodnić swoją mistrzowską pozycję poprzez obowiązkową obronę. My z naszej strony skupiamy się teraz na rewanżu z Joshuą - dodał Krasjuk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: RedaktorNaczelny
Data: 11-11-2021 15:41:36 
Ta już widzę tą Ukrainę, nie ma takiej opcji
 Autor komentarza: Zartan
Data: 11-11-2021 15:49:44 
Jaka Ukraina. Rewanż pewnie na Wembley a jak nie to na pewno w Anglii.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-11-2021 16:38:43 
Waga ciężka teraz jest mega ciekawa..AJ , Usyk, Fury, Wilder, White, Parker, Dibua, Joyce, Yoka , Bakolie ..Co do rewanżu wierzę w Antka.. Musi iść na wojnę i zaryzykować .. Techniczne Usyk nie do ogrania..w grę wchodzi soczyste KO..
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 11-11-2021 17:58:15 
Ukraina odpada, już choćby ze względów finansowych. Tam się taka walka po prostu nie sprzeda za tyle, ze ile może się sprzedać na przykład w UK. Kalkulacja jest prosta - Anglikom można postawić jakąś zaporową cenę biletów i oni i tak je kupią. Podobnie ci Ukraińcy, których stać na to, żeby polecieć do Anglii na walkę.

Bliski Wschód to oczywiście szczyt żenady. Ale ponieważ imprezę organizuje Hearn, który w związku z nią może stracić swojego konia pociągowego, to z pewnością ulegnie, jeśli szejkowie zapłacą. A że od zeszłego roku cena ropy urosła o 100%, to niestety mają z czego. Jedyna nadzieja w tym, że w kwietniu będzie tam już takie piekło, że się zawodnicy nie zgodzą.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-11-2021 18:11:53 
Dla Usyka to nie ma znaczenia, co najwyżej z finansowego, ze sportowego punktu widzenia to on nawet na księżycu może walczyć. Na pewno dla Joshuy jest to istotne, w końcu w takim wypadku i takiej sytuacji własne ściany mogą mieć tą magie, która natchnie go do jego maksimum, a nawet ciut więcej, a i sędziowie mogą spojrzeć przychylnym okiem, w razie ciasnoty punktowej.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 12-11-2021 11:45:29 
Minimum przyzwoitości nakazywałoby walkę przynajmniej na neutralnym terenie, ale wiadomo...
 Autor komentarza: selik
Data: 12-11-2021 14:57:46 
puncher48

Mylisz się chłopie.
Dla Usyka ma to ogromne znaczenie. Usyk jest Ukraińcem, podkreśla to i miłość do swojej ojczyzny na każdym kroku a chyba dla każdego jest oczywistym, że nie robi tego na pokaz. Myślę, że możliwość obrony pasa przez Olka na stadionie wypełnionym rodakami byłoby swego rodzaju spełnieniem, nagrodą i zwieńczeniem kariery .... Czego mu wbrew realiom życzę

Aristo
Nisko ustawiasz poziom tego "minimum przyzwoitości"
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.