WBC NAKAŻE WE WTOREK WALKĘ FURY vs WHYTE?

Tymczasowy mistrz świata WBC wagi ciężkiej Dillian Whyte (28-2, 19 KO) miał się 30 października zmierzyć z Otto Wallinem, jednak zgłosił kontuzję barku i teraz celuje przede wszystkim w przyszłoroczną, długo wyczekiwaną walkę z pełnoprawnym mistrzem WBC Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO). Wygląda na to, że zostanie ona w przyszłym tygodniu oficjalnie nakazana przez federację.

TYSON FURY: SERWIS SPECJALNY >>>

Przypomnijmy, że federacja WBC wystosowała przed walką Fury vs Wilder III (9 października Fury pokonał Wildera przez nokaut) następujące oświadczenie:

(...) Zwycięzca walki Fury vs Wilder III będzie miał trzydzieści dni na zawarcie porozumienia w sprawie walki unifikacyjnej z Aleksandrem Usykiem. Jeżeli w okresie trzydziestu dni ww. porozumienie nie zostanie osiągnięte, zwycięzca walki Fury vs Wilder III musi w swoim kolejnym występie walczyć z tymczasowym mistrzem WBC (w tej chwili jest nim Whyte - przyp.red.). 

Fury nie porozumiał się z Usykiem, który w pierwszym kwartale przyszłego roku ma stoczyć rewanż z Anthonym Joshuą. Walka Fury vs Whyte zostanie więc nakazana - prawdopodobnie w najbliższy wtorek - wraz z kilkoma innymi obowiązkowymi walkami mistrzowskimi.

- Kto następny dla Tysona? Aleksander Usyk miał w kontrakcie na walkę z Anthonym Joshuą klauzulę rewanżową, którą uaktywnił Joshua. Wątpię, by chciał ustąpić i czekać na walkę o wszystkie pasy Usyka z Furym. Jeżeli Tyson będzie chciał dalej walczyć, będzie musiał bronić swojego tytułu. Chce jeszcze pięciu walk, jednym z rywali, których wymienił, jest Dillian Whyte, obecnie obowiązkowy pretendent WBC (...) Chcielibyśmy zrobić walkę Fury vs Whyte w Wielkiej Brytanii, to byłoby wspaniałe dla kibiców - stwierdził w październiku współpromotor Fury'ego Frank Warren. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 11-11-2021 18:52:08 
Mowia, ze Whyte zasluzyl na walke o tytul. Od 2018 pokonal Parkera, Chisore, Wacha i 1-1 z 40letnim Powietkinem.
 Autor komentarza: Nestor
Data: 11-11-2021 19:43:03 
Czym właściwie wsławił się Whyte ? Tym, że w amatorstwie udał mu się dobry cios zadany Joshui po to, by później odbijać się od niego jak od ściany. Była posucha na rynku, więc został w rankingu, ale jak dla mnie jest przereklamowany. Niech walczy z Furym, niech Fury ma już go z głowy.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 12-11-2021 08:26:04 
Fury'emu ta walka nie jest do niczego potrzebna. Jeżeli WBC nakaże mandatory to Fury odwali taki numer, że tuż przed walką zgłosi kontuzję lub depresję. I pokaże wszystkim, co go to obchodzi...
 Autor komentarza: borubar123
Data: 12-11-2021 12:08:57 
Takich bzdur jakie są pisane pod tym artykułem to ze świecą szukać. Wy tu z onetu przyszliście? Whyte walkami z ostatnich 4 lat jak nikt zasłużył sobie na szansę walki o pas. Walczył z solidnymi rywalami i obecnie w całej stawce ma jedno z najlepszych CVek. Jak Fury nie chce bronić pasa przeciwko Whyte'owi to niech go odda. Dobry mistrz broni tego co zdobył z każdym, bez wyjątku czy mu się to podoba czy nie.
A, że walka Furemu jest do niczego potrzebna? To jest chyba jakiś żart. Jak dla mnie Fury walczy o wejście do topu zawodników HW, a przez takie olewanie sobie sprawy zostanie zapamiętany "tylko" jako pogromca Kliczki czy Wildera. A chyba tu wszyscy zgodzą się, że stać go na wiele, wiele więcej.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 12-11-2021 14:34:44 
Poczytaj wypowiedzi teamu Fury'ego, oni sami ogłaszali, że będą sobie rywala wybierać, a wręcz twierdzili w ostatnich dniach, że być może nawet zrzekną się pasa. Ale pewno Onetu się naczytali...
 Autor komentarza: borubar123
Data: 12-11-2021 17:39:45 
Aha, pewnie tak samo jak ogłaszali, że klauzula trzeciej walki z Wilderem już nie obowiązuje i mogą negocjować warunki walki z AJ? Tak?
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 12-11-2021 18:21:34 
Chodziło mi tylko i wyłącznie o ich podejście: dla nich walka z Whyte'm jest nie potrzebna, czego wyraz dawali niejednokrotnie w wypowiedziach. A to, że Whyte jest mandatory to już inna sprawa. Ale masz rację, w tej sytuacji karty rozdaje chyba federacja.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.