'ZURDO' RAMIREZ W POŚCIGU ZA BIWOŁEM W ELIMINATORZE WBA Z GONZALEZEM

Redakcja, Informacja prasowa

2021-11-11

Gilberto Ramirez (42-0, 28 KO) - pierwszy w historii meksykańskiego boksu mistrz świata kategorii super średniej, po przejściu do półciężkiej wyzywa do walki panujących mistrzów, ale póki co musi toczyć inne walki. Kolejną rozegra 18 grudnia w AT&T Center w San Antonio.

Jak na walkę rankingową rywal z wysokiej półki. Formę "Zurdo" sprawdzi kubański "Potwór" - Yunieski Gonzalez (21-3, 17 KO). W stawce status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBA. Pojedynek zakontraktowano więc na dwanaście rund. Przypomnijmy, że w limicie 79,4 kilograma na tronie World Boxing Association zasiada Dmitrij Biwoł (18-0, 11 KO).

Na rozpisce Seneisa Estrada (21-0, 8 KO) będzie broniła tytułu mistrzyni świata WBA wagi słomkowej w konfrontacji z Marią Santizo (9-0, 5 KO), a Lamont Roach Jr (21-1-1, 9 KO) spotka się z Rene Alvarado (32-10, 21 KO).

- Szkoda trochę, że Biwoł nie chciał od razu ze mną zawalczyć, ale taki jest boks. Gonzalez to twardy Kubańczyk i muszę być w szczytowej formie. Dla mnie najważniejsze jest to, że kiedy już go pokonam, potem Biwoł nie będzie już mógł mnie dalej unikać - stwierdził "Zurdo" Ramirez.

Galę z Teksasu pokaże platforma DAZN >>>