MARQUEZ: CANELO NIGDY NIE BĘDZIE NAJLEPSZY

Redakcja, Deplaymaker

2021-11-11

Były mistrz świata czterech kategorii wagowych, Meksykanin Juan Manuel Marquez nie ustaje w krytyce wobec swojego rodaka Saula Alvareza (57-1-2, 39 KO), uważanego za lidera współczesnego boksu i kandydata do miana najlepszego meksykańskiego boksera wszech czasów. Canelo zunifikował w ostatnią sobotę wszystkie pasy wagi super średniej, pokonując Caleba Planta, jednak Marquez pozostaje nieprzejednany.

HOPKINS: CANELO WYCZYŚCI WAGĘ PÓŁCIĘŻKĄ, MOŻE RYWALIZOWAĆ W CRUISER >>>

- Canelo (notabene mistrz świata czterech kategorii - przyp.red.) nigdy nie będzie najlepszy... Nigdy nie będzie numerem jeden, jeżeli jego rywale nie będę z nim walczyć na równych zasadach. Jest wielu zawodników, w tym ja, którzy zdobyli mistrzostwo świata nie zmuszając najlepszych rywali do podpisywania klauzul związanych z nawodnieniem i nabieraniem wagi po ważeniu. Jest wielu zawodników, którzy zdobyli mistrzostwo nie zmuszając rywali do wyczerpania - powiedział 48-letni Marquez.

- Pod względem ekonomicznym takie klauzule (włączane do kontraktów przed walkami Canelo m.in. z Siergiejem Kowaliowem i Danielem Jacobsem - przyp.red.) są dla Canelo bardzo dobre, ale jak już powiedziałem, to nie jest uczciwe wobec rywali. Powtarzam, wszystko musi się odbywać na równych zasadach - dodał legendarny "Dinamita".

- Canelo jest teraz najlepszym meksykańskim bokserem. Możliwe, że również najlepszym w historii naszego kraju - stwierdził w sierpniu niejako w opozycji do Marqueza Julio Cesar Chavez Sr, mistrz świata trzech kategorii wagowych, niepokonany w latach 1980-1994 i uważany przez wielu za numer jeden w dziejach meksykańskiego pięściarstwa.