HOPKINS: CANELO WYCZYŚCI WAGĘ PÓŁCIĘŻKĄ, MOŻE RYWALIZOWAĆ W CRUISER

Saul Alvarez (57-1-2, 39 KO) wyczyścił kategorię super średnią. Legendarny Bernard Hopkins przekonuje, że może zrobić to samo w półciężkiej, a i w junior ciężkiej byłby w stanie rywalizować z tymi najlepszymi.

"Kat" z Filadelfii to najstarszy w historii boksu mistrz świata. Brylował przede wszystkim w wadze średniej, był jednak i taki czas na koniec kariery, że unifikował dwa pasy wagi półciężkiej. Jego również przymierzano do kategorii cruiser, choć on nie dał się skusić. Teraz Alvarez dostał zaproszenie do tańca od Mairisa Briedisa (28-1, 20 KO), championa IBF w limicie 90,7 kilograma. Czy to byłby szalony pomysł?

- Nie wygląda na to, żeby Canelo znalazł kogoś, z kim ma równe szanse w wadze super średniej i półciężkiej. Co za maszyna! Czy jest gotowa na sprawdzenie się w wadze cruiser, na prawdziwe wyzwanie? - stwierdził Briedis.

Sławny Canelo chce teraz odpocząć, bo ostatnio narzucił ostre tempo. Wróci w Cinco De Mayo, czyli pierwszy weekend maja.

- Myślę, że teraz zgarnie pasy wagi półciężkiej. Canelo ma mentalność wielkiego wojownika i chce robić tylko wspaniałe rzeczy. Jest gotów, by zmieść i wyczyścić całą wagę półciężką. Według mnie może również rywalizować z najlepszymi w kategorii cruiser - przekonuje Hopkins.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 10-11-2021 13:14:58 
Czy jak Canelo wyczyści już półciężką, cruiser, bridger i ciężką, to potem ruszy czyścić kategorie w dół? Aż do słomkowej to chyba nie dociągnie, ale tak do super piórkowej to chyba dałby radę.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-11-2021 13:45:57 
Po słomkowej, myślę że piaskową zaatakuje. Dla mnie to fenomen Mistrz międzyplanetarny nic, ani nikt go nie powstrzyma przed podbojem nowych terytoriów, chyba że jakiś meteoryt z innej galaktyki:)
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 10-11-2021 14:43:57 
Marudzicie. W ciężkiej ma szanse :P Na przykład w zestawieniu Canelo vs Joe Joyce. Trafiłby go czymś Joyce? Wątpię. Zanim by się zamachnął, już by dostał ze dwa plaskacze, których by wprawdzie nie poczuł, ale sam prułby tylko powietrze. Plus Las Vegas, ci sami sędziowie co zawsze i mamy Canelo w HW. Z Wilderem też by mogło być ciekawie. Chociaż nie jestem przekonany, czy Alvarez w ogóle dosięgnąłby do jego głowy.

W cruiser chętnie bym go zobaczył z Okolie :P
 Autor komentarza: Polakos
Data: 10-11-2021 14:59:19 
Canelo wykończyłby Okoliego ciosami na korpus. Po tym co zrobił w ostatnich kilku latach nic mnie już nie zdziwi.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 10-11-2021 16:44:22 
Usyka zrobiłby nogami i techniką, a Fury'ego warunkami fizycznymi..
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 10-11-2021 17:10:02 
według mnie o tym żeby snuć plany co do cruiser trzeba zobaczyć cynamona z mistrzami w półciężkiej wtedy można będzie powiedzieć więcej, z jednej strony rudy pokazał że bić się z kimś 190 cm to nie jest abstrakcja, zrobił to pokonując Calluma Smitha, trzeba tylko zachować proporcje bo Callum był chudy, przeskok z super średniej do półciężkiej to tylko kilka kg, ale z półciężkiej do cruiser to już 11 kg, różnica jest spora, junior ciężcy są silniejsi i odporniejsi, no ale też wolniejsi... a na koniec całkiem serio odpowiednio dobrany rywal to i w ciężkiej można zawalczyć, np chcętnie bym go zestawił z Andym Ruizem Jr
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 10-11-2021 17:29:14 
Cynamon bił się już z jednym mistrzem LHW i go pokonał.
+
Uważam za absurdalną i zwariowaną samą myśl o tym, że on może pokonać takich pięściarzy jak Biwoł czy Beterbiejw. A jeszcze bardziej absurdalnie brzmi, że mógłby wyjść do mistrzów Cruiser i że w przypadku takiego starcia zawodnik przechodzący z dwóch kategorii niżej może wnieść do ringu jakieś zalety, które mają szansę przeciwważyć warunki i siłę większych gości. No, ludzie! Wygląda na to, że dla meksykańskiego boksera kategorie nie są niczym wiążącym!
+
Czy w historii boksu był ktoś, kto między wagami tak sobie fruwał?
 Autor komentarza: Polakos
Data: 10-11-2021 18:00:17 
Ale takiego Makabu mógłby dorwać, nawet na gali w Kongo.
 Autor komentarza: mc32
Data: 10-11-2021 18:23:55 
Z tego co wiem, Canelo ma 3 miesiące odpocząć, apotem idzie po pas Mistrza Polski.
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 10-11-2021 18:31:35 
na Canelo trzeba takiego samego skurwysyna jakim był Golovkin
1. świetny jab
2. ciągły presing i skracanie ringu
3. ciosy na korpus
4. betonowa szczęka

Aktualnie nikogo takiego nie ma w MW i w SMW, dlatego Canelo jest słusznie uważany za najlepszego. Jedyna osoba, która może mu zagrozić do końca kariery to Bivol w kategorii SMW, może Benavidez, jeżeli w ciągu dwóch lat zrobiłby ogromny progres.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 10-11-2021 19:29:27 
Diablo ma dobry rekord i na przetarcie mógłby z nim walczyć .Diablo by zarobił dobrze na koniec kariery.
 Autor komentarza: Granat
Data: 10-11-2021 22:17:51 
No w takiej walce Briedis użyłby pewnie swojej sekretnej broni, czyli łokci :D A Hopkins, jak się dobrze zapłaci to potrafi i wychwalać białego chłopaka...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.