GORGOŃ: MOGĘ SPRAWIĆ NIESPODZIANKĘ I POKONAĆ GARCIĘ

- Mogę sprawić sensację w Toruniu. Walka wieczoru z kimś tak mocnym jak Kubańczyk niesamowicie mnie motywuje - mówi Przemysław Gorgoń (14-7-1, 5 KO) z grupy Chorten Boxing Production przed występem na gali Polsat Boxing Promotions 3, która odbędzie się 21 listopada.

Po zdobyciu pasa Mistrza Rzeczpospolitej Polski w wadze super średniej na wrześniowej gali Dariusza Snarskiego, promowany przez niego Gorgoń stanie przed kolejnym ważnym wyzwaniem sportowym. Zmierzy się z trenującym na stałe w Poznaniu i boksującym na polskich galach, niepokonanym Ihosvany Garcią (6-0, 4 KO).

- Jedno marzenie się spełniło, więc chciałbym pójść za ciosem i pokonać jeszcze wyżej zawieszoną poprzeczkę. Słyszę, że Garcia jest bardzo mocny, że to jeden z 3-4 największych talentów boksujących w polskich grupach promotorskich. Warto to sprawdzić! Zwłaszcza, że jestem w dobrej formie. Propozycję walki z Kubańczykiem otrzymałem niedawno, ale nie było się nad czym zastanawiać, to moja szansa. Zresztą w historii całego polskiego boksu niewielu było Polaków, którzy wygrywali z pięściarzami z Kuby - powiedział Gorgoń.

Podopieczny trenera Daniela Pilca wygrał pięć z sześciu ostatnich walk, pokonując Karola Weltera, Patryka Szymańskiego i Farouka Daku.

- Przemek zrobił duże postępy od pojedynków sprzed kilku lat z Trycem czy Gardzielikiem, którego miał na deskach i tylko brak kondycji spowodował, że nie zwyciężył. Z Trycem dziś też byłby inny pojedynek. A co do Garcii, jest swego rodzaju niewiadomą, ponieważ oprócz Grafki, który został poddany za wcześnie w tegorocznej walce, nie miał znaczących rywali. Wierzę, że Przemek może zrobić miłą niespodziankę, dlatego na niego postawiłem! - powiedział promotor Dariusz Snarski.

Gorgoń również nie ma wątpliwości, że stać go sprawienie sensacji.

- Chłopaki z klubu Kamila Jenela i sam Kamil przetestowali moją twardą głowę i mocną szczękę. Podczas sparingów kickboxerzy nie zamierzają różnicować siły ciosów, lecz każdym uderzeniem chcą urwać głowę i rozbić szczękę - przyznał pięściarz z Zagłębia.

Już tradycyjnie przeciwnik Przemka będzie od niego wyższy i z lepszymi warunkami fizycznymi.

- Przyzwyczaiłem się do tego, ale gabaryty nie walczą. Po wejściu do ringu przekonam się, na co stać Garcię i na co stać mnie w walce z nim. Wiem, że jestem zdecydowanie lepszym bokserem niż dwa lata temu. Trener Daniel Pilc jak zwykle przygotowuje plan taktyczny, a do mnie będzie należała robota na dystansie ośmiu rund. Choć czy walka potrwa tak długo, niech kibice typują - powiedział Gorgoń, który sparował z Robertem Parzęczewskim, a niebawem będzie trenował z Rafałem Wołczeckim.

Ostatnią walkę Ihosvany Garcia zakończył nokautem w pierwszej rundzie - ciosem na wątrobę. Takie uderzenia to również "znak firmowy" Przemka. Kto będzie lepszy 21 listopada w Toruniu?

- Nie zamierzam nastawiać się na dwie-trzy najlepsze akcje Kubańczyka, bo już kiedyś przekonałem się, że to błędne nastawienie. On może walczyć zupełnie inaczej niż w poprzednich pojedynkach. Na własnej skórze sprawdzę, gdzie są jego silne i słabe strony - zapowiedział Gorgoń.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: boris
Data: 12-11-2021 07:08:09 
Pany dajcie linka do kupienia biletów, bo nie mogę znaleźć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.