Archiwum wiadomości z dnia: 2016-03-24

 

ABRAHAM vs RAMIREZ: TONY WEEKS TRZECIĄ OSOBĄ W RINGU

Dla niektórych było niespodzianką, że Arthur Abraham (44-4, 29 KO) na trudną obronę tytułu mistrza świata federacji WBO kategorii super średniej przeciwko Gilberto Ramirezowi (33-0, 24 KO) wybiera się za ocean. I to w dodatku pomimo wygranego przetargu przez niemiecką grupę. Niezwykle ważna jest więc obsada sędziowska, jaką właśnie ogłoszono.


KRAKÓW STOLICĄ BOKSU - OGLĄDAJ XXIII MISTRZOSTWA POLSKI

Przyszły tydzień zapowiada się pasjonująco dla fanów boksu. 2 kwietnia w krakowskiej Tauron Arenie Tomasz Adamek podejmie Erica Moliną, dzień wcześniej w Dębicy kolejny sprawdzian Rafako Hussars Poland, ale pięściarskie emocje rozpoczną się już w środę 30 marca. Przygotowaliśmy dla Was transmisję z XXIII Mistrzostw Polski Juniorów.


BRONER POBIŁ I OKRADŁ?

Adrien Broner (31-2, 23 KO) za osiem dni podejdzie do pierwszej obrony pasa WBA kategorii junior półśredniej. Ale według najnowszych wieści, nad zawodnikiem o pseudonimie "The Problem" zbierają się problemy pozaringowe.
JANUSZ PINDERA O ROZPISCE GALI PBN I SWOICH TYPACH

Do gali Polsat Boxing Night zostało już tylko dziewięć dni! Z tej okazji porozmawialiśmy z Januszem Pinderą, wieloletnim analitykiem bokserskim, obecnie specjalistą stacji Polsat. O walce wieczoru Adamek vs Molina porozmawialiśmy długo i analitycznie, co zaprezentujemy Wam w weekend, teraz zaś zapraszamy do krótkiej analizy pana Janusza pozostałych walk karty PBN. Zapraszamy!


REWANŻ FURY'EGO Z KLICZKĄ W LIPCU NA STADIONIE WEMBLEY?

Mick Hennessy, promotor Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO), zaskoczył dziś trochę opinią, że do rewanżu jego podopiecznego z Władimirem Kliczko (64-4, 53 KO) dojdzie prawdopodobnie w Anglii, co jeszcze niespodzianką nie jest, natomiast lipiec, o którym wspomniał, to już lekkie zaskoczenie. Do niedawna bowiem wydawało się, że do starcia na szczycie królewskiej kategorii dojdzie w czerwcu.


GŁOWACKI: ZNÓW SPRAWIĘ FRAJDĘ KIBICOM

Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) i Steve Cunninghan (28-7-1, 13 KO) wzięli udział w telekonferencji, która promuje ich starcie 16 kwietnia w hali Barclays Center na Brooklynie. Dla Polaka będzie to pierwsza obrona tytułu mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej.


W MAJU KALENGA vs DORTICOS O PAS WBA W WERSJI REGULARNEJ

Yunier Dorticos (20-0, 19 KO) miał kilka mistrzowskich opcji, ale na pełnoprawne tytuły musiałby czekać. A on już czekać nie chce. Nokautujący kolejnych rywali Kubańczyk przyjął więc ofertę spotkania z dobrze nam znanym Yourim Kayembre Kalengą (22-2, 15 KO) o tytuł mistrza świata federacji WBA kategorii cruiser w wersji Regular.


POMIMO ABSENCJI DROZDA GALA W MOSKWIE SIĘ ODBĘDZIE

Pomimo wycofania się Grigorija Drozda, zaplanowana na 8 kwietnia gala w Moskwie została utrzymana, a jej głównym punktem będzie rewanż broniącego tytułu mistrza świata federacji IBF kategorii junior półśredniej Eduarda Trojanowskiego (23-0, 20 KO) z czującym się pokrzywdzonym po pierwszym spotkaniu Cesarem Rene Cuencą (48-1, 2 KO).


BERTO I ORTIZ ZMOTYWOWANI PRZED REWANŻEM

Victor Ortiz (31-5-2, 24 KO) spotkał się z Andre Berto (30-4, 23 KO) na pierwszej konferencji prasowej reklamującej ich rewanż 30 kwietnia na ringu w StubHub Center w Carson. I choć do walki zostało jeszcze sporo czasu, już teraz zawodnikom trudno było opanować emocje.