MAYWEATHER JR: NIECH GOŁOWKIN POKONA WARDA, JEŚLI JUŻ, TO GARCIA

Redakcja, FightHype

2016-03-24

Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) nie lubi pytań o Giennadija Gołowkina (34-0, 31 KO), te jednak systematycznie się pojawiają na nowo. Dlatego dla świętego spokoju "Piękniś" złożył deklarację, że wróci na spotkanie z Kazachem, o ile ten wcześniej rozprawi się z Andre Wardem (28-0, 15 KO).

Swego czasu obóz "GGG" negocjował walki z Carlem Frochem, Julio Cesarem Chavezem Jr, Jamesem DeGale'em oraz Bernardem Hopkinsem. Z każdym z nich Gołowkin był gotów spotkać się w kategorii super średniej, gdzie górna granica wynosi 168 funtów, czyli 76,2 kg. Kiedy jednak przyszło do rozmów z Wardem, drużyna Giennadija zażyczyła sobie spotkania po środku między wagą średnią (160) a super średnią (168), w umownym limicie 164 funtów. Mający problemy z uzyskaniem 168 funtów Ward nie chciał nawet podjąć tematu, bo dla niego dwa kilogramy więcej do zbicia graniczyłyby niemal z cudem.

Floyd pytany o Kazacha przypomina więc tamtą sytuację i zaprasza "GGG" do potyczki ze "SOG".

- Ja już mu powiedziałem, co musi zrobić, by doszło do naszego pojedynku. Jeśli on chce walczyć ze mną, najpierw musi pokonać Warda. Jeśli tego dokona, stanę z nim w ringu. Ale jakoś nie widzę i nie słyszę, by Gołowkin domagał się takiego starcia - powiedział Mayweather Jr, król zestawienia P4P ostatnich lat i być może najwybitniejszy pięściarz wszech czasów.

Podpytywany dalej przez kibiców Floyd przyznał, że poważniej rozważa ewentualną konfrontację z aktualnym mistrzem świata wagi półśredniej według federacji WBC, Dannym Garcią (32-0, 18 KO).

SANCHEZ: MAYWEATHER MA BZIKA NA PUNKCIE GOŁOWKINA >>>

- Jeśli już rozważałbym powrót, to tylko jedno nazwisko przychodzi mi na myśl. To Danny Garcia, niepokonany mistrz świata - poinformował Mayweather Jr.