Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-18

 


PUERTO RICO HURRICANES - RAFAKO HUSSARS POLAND 3:2

W pierwszym meczu nowego sezonu elitarnych rozgrywek World Series of Boxing pięściarze Rafako Hussars Poland wybrali się za ocean na mecz z Puerto Rico Hurricanes. Polacy przegrali 2:3, choć gdyby sędziowie nie skrzywdzili lepszego w rzeczywistości Damiana Kiwiora, to nasza drużyna wracałaby do kraju jako zwycięzcy.


STIVERNE-WILDER: STATYSTYKI CIOSÓW

Deontay Wilder (33-0, 32 KO) i Bermane Stiverne (24-2-1, 21 KO) boksowali na podobnej skuteczności, ale kluczem okazała się aktywność nowego już mistrza WBC w wadze ciężkiej. "Brązowy Bombardier" od początku bił znacznie częściej, głównie lewym prostym, którym zatrzymywał nacierającego rywala. W sumie Amerykanina wyprowadził przeszło dwa razy więcej celnych ciosów.


ERIC MOLINA ZASTOPOWAŁ LOVE'A

Pod koniec czerwca znany z twardej szczęki Raphael Zumbano Love (35-9-1, 28 KO) wytrzymał dwanaście rund z Shannonem Briggsem. Dziś jednak nie dotrwał do końca walki z mającym ostatnio naprawdę ciekawą passę Ericiem Moliną (23-2, 17 KO).WIDEO: WIACZESŁAW SZABRAŃSKI - NOWA SIŁA WAGI PÓŁCIĘŻKIEJ?

Wiaczesław Szabrański (12-0, 10 KO) jawi się nam jako kolejny gorący prospekt z Europy wschodniej, który już wkrótce może podbić rynek amerykański. W walce nie ujętej transmisją Showtime występujący w wadze półciężkiej Ukrainiec zastopował niewygodnego i zawsze groźnego Garretta Wilsona, którego przewrócić nie potrafili czołowi zawodnicy wagi cruiser (Mchunu) i ciężkiej (Głazkow). Skrót walki z Las Vegas prezentujemy Wam poniżej.


STIVERNE: MOŻE SIĘ PRZETRENOWAŁEM

Zawiedziony Bermane Stiverne (24-2-1, 21 KO) nie potrafił na gorąco określić przyczyn swojej porażki z Deontayem Wilderem (33-0, 32 KO). Kanadyjczyk miał wielkie plany, zamierzał zranić rywala i odesłać go w zapomnienie, a skończyło się na tym, że nie wygrał więcej niż dwóch rund u żadnego z sędziów punktowych.