BYRD: NA TYM POZIOMIE NIE MA MIEJSCA NA ZMĘCZENIE

Redakcja, Byrd's Eye View

2015-01-18

Były mistrz wagi ciężkiej Chris Byrd skrytykował Bermane'a Stiverne'a (24-2-1, 21 KO) za jego postawę w walce z Deontayem Wilderem (33-0, 32 KO). Jego zdaniem Kanadyjczyk zawiódł na całej linii - od przygotowania taktycznego po kondycyjne.

- Łatwiej oczywiście powiedzieć niż zrobić, ale mistrz świata powinien skracać dystans, jeżeli chce zachować tytuł. Nie powinien dać się tak łatwo pokonać, zwłaszcza gdy rywal popełnia błędy. Wilder dawał mu okazje do zadawania ciosów. Deontay nie do końca wykorzystuje swój wzrost, oddaje te swoje centymetry. Musi to poprawić. Inteligentny zawodnik mógłby to wykorzystać - stwierdził.

- Stiverne miał szanse, ale pozwalał Wilderowi robić swoje. Dawał mu czas na odpoczynek, jakby zapomniał, że rywal nie walczył do tej pory więcej niż cztery rundy. Wiem, że Bermane był zmęczony, ale to walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej, tutaj nie ma miejsca na zmęczenie. Nie można w ten sposób oddawać pasa. Gdy Bermane obejrzy tę walkę, powie, że mógł zrobić znacznie więcej - dodał.