Archiwum wiadomości z dnia: 2014-08-17

 


POPIS MICHAŁA CHUDECKIEGO KOSZTEM LORY

Michał Chudecki (10-0-1, 3 KO) sam się prosił o tak trudnego rywala. Wielu stawiało Felixa Lorę (18-12-5, 9 KO) w roli faworyta, jednak popularny "TNT" pokazał dziś boks na zaskakująco wysokim poziomie i po bezwzględnie najlepszym występie w karierze pokonał groźnego Dominikańczyka.
ARUM, BOB

Podczas gdy blask Ala Haymona, największej dzisiaj gwiazdy biznesu bokserskiego, przyciąga uwagę fanów i dziennikarzy, nie można zapominać, że na horyzoncie pozostało jeszcze kilka innych ciał niebieskich. Jednym z nich jest Bob Arum, który dopóki wiek mu będzie na to pozwalał, na pewno łatwo nie ustąpi pola ani Haymonowi, ani nikomu innemu marzącemu o sukcesie w tej branży.BROOK NIEZNACZNIE LEPSZY OD PORTERA

Długo musiał czekać na swoją szansę Kell Brook (33-0, 22 KO), ale gdy już ją dostał, w pełni ją wykorzystał. Były pogromca Krzyśka Bieniasa czy Rafała Jackiewicza pokonał stosunkiem głosów dwa do remisu Shawna Portera (24-1-1, 15 KO), odbierając mu tytuł mistrza świata wagi półśredniej według federacji IBF.PORTER vs BROOK: STATYSTYKI CIOSÓW

Statystyki z walki pomiędzy Kellem Brookiem (33-0, 22 KO) a Shwanem Porterem (24-1-1, 15 KO) pokazują, że Brytyjczyk stawiał na jakość, podczas gdy rywal na ilość. Stąd, choć zadali mniej więcej tyle samo ciosów, wskaźnik skuteczności jest wyraźnie wyższy po stronie zawodnika z Sheffield. Stąd też zwycięstwo na kartach punktowych i pas IBF, który od kilku godzin dzierży 28-latek.


W CARSON WYGRYWAJĄ FAWORYCI

Zanim na ring w Carson wyjdą główni bohaterowie, kilka słów o tych, którzy już wystąpili. A kibiców spoza rozpiski Showtime zapewne najbardziej interesował występ oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC, Deontay Wildera (32-0, 32 KO).
WŁODZIMIERZ LETR PO ZASTOPOWANIU PRZED CZASEM BENA WROTNIAKA

Po słabiutkim początku zawodowej kariery utytułowany na ringach olimpijskich Włodzimierz Letr (3-3, 2 KO) wraca na właściwe tory. Wczoraj zastopował w szóstej rundzie Bena Wrotniaka (5-2, 1 KO) i nie ukrywał nawet po zejściu z ringu, że ta wygrana dodała mu wiatru w żagle. Posłuchajcie rozmowy z czterokrotnym mistrzem Polski z ringów olimpijskich.MANUEL CHARR POWRÓCI NA GALI POWIETKINA?

Manuel Charr (26-2, 15 KO) pod koniec maja uległ Aleksandrowi Powietkinowi (27-1, 19 KO), który kolejny pojedynek stoczy 25 października w Moskwie z groźnym Carlosem Takamem (30-1-1, 23 KO). Według rosyjskich i niemieckich mediów ten pojedynek poprzedzi występ właśnie Charra.WILDER: CHCIAŁEM TROCHĘ POBOKSOWAĆ

Deontay Wilder (32-0, 32 KO) dopisał minionej nocy do swojego imponującego rekordu kolejne zwycięstwo przed czasem, ale trwająca pełne cztery rundy walka z Jasonem Gavernem (25-17-4, 11 KO) okazała się być najdłuższą w jego karierze. Idący od nokautu do nokautu 28-latek tłumaczy, że taki był plan.
WASZYM ZDANIEM: GALA W CARSON

Koniec emocji w Europie, przenieśmy się więc do Carson. Tu w walce wieczoru Shawn Porter (24-0-1, 15 KO) przystąpi do obrony pasa IBF wagi półśredniej przeciwko Kellowi Brookowi (32-0, 22 KO). To jest temat dla Was - dyskutujcie!
BROOK: TERAZ CZAS NA KSIĘŻNĄ KHAN

- Kibice w Wielkiej Brytanii chcą tej walki, ale Khan pewnie powie, że muszę zdobyć kolejny tytuł. Wiem, że mnie nie lubi. Jest następny w kolejce. Księżna Khan dostanie za swoje - mówił zaraz po pokonania Shawna Portera (24-1-1, 15 KO) nowy mistrz IBF w wadze półśredniej Kell Brook (33-0, 22 KO).TOMASZ RÓŻAŃSKI: POZIOM MME W ASYŻU BYŁ BARDZO WYSOKI

Po wielkim sukcesie, jakim był grad medali naszych młodych pięściarek na MME w Asyżu, porozmawialiśmy z trenerem naszej kadry Tomaszem Różańskim, o jego recepcie na dobry wynik sportowy, oraz perspektywach najbardziej utytułowanej zawodniczki z grona młodzieżowej reprezentacji, Elżbiety Wójcik (razem na zdjęciu), której teraz sekunduje w narożniku podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie.


HERNANDEZ vs ARSLAN 2:1

W zakończonej przed momentem walce w Erfurcie Yoan Pablo Hernandez (29-1, 14 KO) pokonał Firata Arslana (34-8-2, 21 KO), skutecznie broniąc tym samym tytułu mistrza świata federacji IBF kategorii junior ciężkiej.


PULEW CHCIAŁ WACHA, MARIUSZ ODMÓWIŁ - KLICZKO BEZPIECZNIEJSZY?

Mariusz Wach (27-1, 15 KO) w ostatnich dwóch latach, gdy nie występował, był rozchwytywanym sparingpartnerem najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej. Granitowa szczęka oraz warunki fizyczne sprawiły, że dostawał zaproszenie od najlepszych. Był to choćby David Haye, Aleksander Powietkin, Dereck Chisora czy Carlos Takam. Tym razem do naszego "Wikinga" zgłosił się sam Kubrat Pulew (20-0, 11 KO), jednak Polak odmówił.