Archiwum wiadomości z dnia: 2014-04-26

 


STIVERNE: ARREOLA JEST DLA MNIE WRĘCZ STWORZONY

- Oglądałem go od dawna i wyciągnąłem wnioski już kiedyś, a te tylko się potem potwierdziły. Mianowicie on i jego styl są po prostu dla mnie stworzone - zapewnia Bermane Stiverne (23-1-1,20 KO), który 10 maja w Los Angeles podejdzie do rewanżu z Chrisem Arreolą (36-3, 31 KO) o wakujący pas federacji WBC wagi ciężkiej.


PROMO SĘPOLEŃSKI BOXING SHOW III

11 maja w hali widowiskowo-sportowej Krajna Arena odbędzie się kolejna gala boksu zawodowego 'Sępoleński Boxing Show III' z ramienia Gruchała Boxing Team. W głównej walce wieczoru zmierzą się Damian Trzciński oraz młodzieżowy mistrz Niemiec Eric Brechlin. Na gali odbędzie się także ciekawy mecz pomiędzy ekipami Polski oraz Niemiec.


EWA BRODNICKA PRZED WALKĄ O PIERWSZY TYTUŁ

W głównej walce dzisiejszego wieczoru Tymex Boxing Night w Kielcach organizowanego przez Mariusza Grabowskiego zaboksują panie - dwie urodziwe, a do tego potrafiące jeszcze nieźle walczyć. Ewa Brodnicka (3-0, 1 KO) zmierzy się z Kremeną Petkovą. Posłuchajcie co Polka miała nam do powiedzenia tuż po wczorajszej ceremonii ważenia.


WŁODARCZYK Z FLORESEM NA SHOWTIME?

Prowadzący studio telewizji Polsat Sport podczas gali w Legionowie Mateusz Borek poinformował, że toczą się rozmowy Andrzeja Wasilewskiego z Alem Haymonem na temat walki Krzysztofa Włodarczyka (49-2-1, 35 KO) z BJ Floresem (28-1-1, 18 KO), którą transmitować miałaby telewizja Showtime.


WAŻENIE: GERLECKI - KIMKOU

Zapraszamy do obejrzeniu ceremonii ważenia przed jutrzejszą galą Tymex Boxing Night w Kielcach, na której w pojedynku wieczoru Ewa Brodnicka (4-0, 1 KO) zmierzy się na dystansie dziesięciu rund z Bułgarką Kremeną Petkovą (10-9-1, 1 KO)
NIKODEM JEŻEWSKI PRZED WALKĄ W KIELCACH

Po mniej udanym występie w lutym Nikodem Jeżewski (5-0-1, 4 KO) wziął się ostro do pracy i dziś w Kielcach spróbuje zmazać plamę w pojedynku z Artsiomem Czarniakiewiczem (1-2, 1 KO). Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z naszym wciąż perspektywicznym zawodnikiem kategorii junior ciężkiej.
JEŻEWSKI NA PLUS

Podczas trwającej bokserskiej imprezy w Kielcach, zorganizowanej przez grupę Tymex Boxing Promotion, jedną z lepiej zapowiadających się walk była zdecydowanie potyczka Nikodema Jeżewskiego (6-0-1, 4 KO) z pogromcą Włodzimierza Letra z października ubiegłego roku, Arstiomem Czarniakiewiczem (1-3, 1 KO), zakontraktowana na sześć rund.


KLICZKO ZNOKAUTOWAŁ LEAPAI

Zgodnie z przewidywaniami Władimir Kliczko (62-3, 52 KO) bez większych problemów po raz szesnasty (licząc od zdobycia pasa IBF) obronił mistrzostwo świata wagi ciężkiej, pokonując przed czasem w piątej rundzie Alexa Leapai (30-5-3, 24 KO) i pozostaje niepokonany od dziesięciu lat. Dłużej na tronie wszechwag zasiadał jedynie wspaniały Joe Louis (wliczając w to jednak wojenną przerwę).WOJNA DLA GŁAŻEWSKIEGO!

Po kapitalnej, jednej z najlepszych walk na naszym podwórku nienawiść przerodziła się w piękny spektakl. Po ośmiu rundach stosunkiem głosów dwa do remisu Paweł Głażewski (22-2, 5 KO) pokonał Macieja Miszkinia (15-2, 4 KO).


'ROZKŁAD JAZDY' W LEGIONOWIE

Dzisiejszego wieczoru oczy polskich kibiców boksu zwrócą się na Legionowie, gdzie odbędzie się gala Tomasza Babilońskiego. Podczas imprezy fani pięściarstwa będą mogli obejrzeć siedem zawodowych walk. W pojedynku wieczoru Marcin Rekowski (13-1, 11 KO) spróbuje się zrewanżować Oliverowi McCallowi (57-13, 37 KO) za porażkę sprzed niespełna trzech miesięcy.ROGOWSKI PRZED WALKĄ W KIELCACH

Dziś wieczorem w Kielcach podczas gali Tymex Boxing Night Krzysztof Rogowski (6-7, 2 KO) zmierzy się w potyczce wagi piórkowej z Artsiomem Pawiniczem (1-2-1). Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z doświadczonym i utytułowanym na ringach olimpijskich Polakiem.LEAPAI: ZŁAMIĘ KLICZKĘ

- Ludzie nieustannie mówią o jego serii zwycięstw, zapominając jakby o tym, że przegrał przecież trzy razy przed czasem. W dodatku pokonali go zawodnicy, którzy na pewno nie biją tak mocno jak ja - dodaje sobie otuchy Alex Leapai (30-4-3, 24 KO), który za kilkanaście godzin zmierzy się w Oberhausen z królującym od blisko dekady Władimirem Kliczko (61-3, 51 KO).
KLICZKO vs LEAPAI: OBÓZ PRETENDENTA ZADOWOLONY Z SĘDZIEGO

- Dam ci milion dolarów żebyś opuścił ten zespół i przeszedł do mnie. A co mi tam, dam ci milion euro. Czek mogę wypisać ci nawet teraz - grzmiał podczas wczorajszej ceremonii ważenia Shannon Briggs (53-6-1, 47 KO), który chyba jak nikt inny wypromował dzisiejszą potyczkę Władimira Kliczki (61-3, 51 KO) z Alexem Leapai (30-4-3, 24 KO).


TYPY SNARSKIEGO NA LEGIONOWO

Wczoraj prezentowaliśmy Wam wpadkę Włodzimierza Letra, ale zdaniem Dariusza Snarskiego Albert Sosnowski wcale nie będzie z nim dziś miał tak łatwo. W wywiadzie dla BOKSER.ORG popularny "Snara" o dzisiejszej gali w Legionowie.


LEGIONOWO PEŁNE WSPOMNIEŃ

W ubiegłym roku gala boksu zawodowego w Legionowie była jedną z najlepszych tego typu imprez w w Polsce, jeśli nie najlepszą. Głównie za sprawą dużego ładunku emocjonalnego, jakie niosły wówczas niektóre starcia. Wiele wskazuje na to, że w tym roku może się powtórzyć ubiegłoroczny sukces. Z siedmiu zaplanowanych pojedynków niemal każde starcie ma jakiś podtekst.
BOWE CHĘTNY NA WALKĘ Z TYSONEM

Riddick Bowe (43-1, 33 KO) w pewnym momencie był wybitny i nieosiągalny dla innych, ale lenistwo i obżarstwo sprowadziły go na dno. Niedawno próbował się od niego odbić sporą wypłatą w boksie tajskim, ale skończyło się na strasznym laniu. POstanowił więc rzucić rękawice Mike'owi Tysonowi (50-6, 44 KO).


WYNIKI Z NIEMIEC

Podczas trwającej gali w Oberhausen, gdzie wkrótce Władimir Kliczko podejdzie do obrony trzech pasów wagi ciężkiej, doszło do kilku ciekawych walk. W rozwinięciu wyniki.


BRODNICKA Z PASEM WBF INTERNATIONAL

W walce wieczoru gali w Kielcach, niepokonana Ewa Brodnicka (5-0, 1 KO) zwyciężyła Kremenę Petkovą (10-10-1, 1 KO), tym samym zdobywając pas WBF International kategorii junior półśredniej. To pierwszy tytuł Polki w jej dotychczasowej karierze na ringach zawodowych.


WASZYM ZDANIEM: GALA W LEGIONOWIE

Za moment rozpocznie się gala w Legionowie, gdzie w głównej walce wieczoru rękawice skrzyżują Marcin Rekowski (13-1, 11 KO) z Oliverem McCallem (57-13, 37 KO). To jest temat dla Was - kibiców. Tu możecie wymieniać swoje opinie na temat walki oraz całej gali.


REKOWSKI: UNIKAĆ JEGO PRAWEJ RĘKI

- McCall jest stary ale jary, niczym dobre wino, wraz z wiekiem staje się lepszy - chwalił w "Magazynie Ring" swojego dzisiejszego rywala Marcin Rekowski (13-1, 11 KO), który blisko cztery miesiące po pierwszej zawodowej porażce spróbuje zrewanżować się Oliverowi McCallowi (57-13, 37 KO).


WIDEO Z NAJKRÓTSZEJ WALKI W HISTORII POLSKIEGO BOKSU

Włodzimierz Letr (1-2, 1 KO) w czasach amatorskich był dwukrotnie mistrzem Polski w kategorii do 81 kilogramów i jeszcze dwa razy w dywizji do 91 kilogramów. Jutro podczas gali w Legionowie skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem Europy wagi ciężkiej oraz pretendentem do mistrzostwa świata - Albertem Sosnowskim (47-6-2, 28 KO). Z tej okazji prezentujemy Wam nasze nagranie z.... najkrótszej walki w historii polskiego boksu zawodowego! Bo jego negatywnym bohaterem okazał się właśnie Letr.