ŻEROMIŃSKI WYPUNKTOWAŁ KWIATKOWSKIEGO

W swojej drugiej walce w tym roku Michał Żeromiński (7-1, 1 KO) odniósł drugie zwycięstwo, pokonując w Legionowie po dobrym pojedynku Dawida Kwiatkowskiego (8-2, 3 KO). Ośmiorundowa batalia zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem 27-latka.

Obaj zawodnicy przystąpili do walki z dużymi nakładami energii. Więcej miał jej Kwiatkowski, ale nie przekładało się to na skuteczność, która była zdecydowanie po stronie Żeromińskiego. Zawodnik z Radomia szybko rozgryzł rywala i umiejętnie go kontrował lub sam inicjował ataki. Szczególnie skuteczny okazał się bezpośredni prawy, raz po raz dochodzący głowy Kwiatkowskiego. Narożnik tego ostatniego, widząc, jak efektywnie operuje tą bronią Żeromiński, doradzał swojemu podopiecznemu podniesienie lewej ręki, co jednak przyniosło tylko połowiczny skutek. Przeciwnik bowiem miał znacznie więcej broni w arsenale i urozmaicał ataki, trafiając też i lewą, i na tułów. Kwiatkowski z czasem zaczął klinczować, ale wciąż boksował bardzo ambitnie i szukał drogi do zwycięstwa. W starciu z wszechstonniejszym oponentem brakowało mu jednak argumentów. Sędziowie punktowali 80:72, 79:73 i 78:74.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WARIATKRK
Data: 26-04-2014 21:20:08 
Fajna walka.Kwiatkowski szybkie tempo narzucił,myślałem że nie wytrzyma takiego tempa i intensywnej pracy nóg ale ok było.Troche chaotyczny w półdystansie i nie wiem po co bił tyle razy w tył głowy frustracja?Żeromiński kontrolował walkę,spokojna głowa ładnie łapał na kontry Kwiatkowskiego.
 Autor komentarza: takijeden
Data: 26-04-2014 22:05:12 
Bardzo dobra walka jak na nasze podworko, ciekawe wymiany i szybkie tempo walki! Taki boks sie chce ogladac
 Autor komentarza: CELko
Data: 26-04-2014 22:20:10 
Szkoda Kwiatkowskiego bo styl ma fajny, nie czeka jak reszta waciakow na lewy prosty ktorym nawet nie ociera glowy rywala.
 Autor komentarza: sznicki1
Data: 27-04-2014 00:19:59 
Fajna walka dobra ruchliwość Michała widać technikę jakby jeszcze kopyto i doświadczenie do tego dorzucić byłby prawie komplet.Oby tak dalej...
Swoją drogą Kwiatkowski tez walczak także szacunek.
 Autor komentarza: UshiroTobi
Data: 27-04-2014 12:02:45 
niezła walka z obu stron
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.