Archiwum wiadomości z dnia: 2021-12-12

 


MISTRZ OLIMPIJSKI Z TOKIO W STAJNI PROBELLUM

Hebert Sousa, tegoroczny mistrz olimpijski turnieju bokserskiego w wadze do 75 kg z Tokio podpisał kontrakt z grupą promotorską Probellum. Pięściarz z Brazylii zaszokował swoim występem w finale przeciwko byłemu mistrzowi świata amatorów Aleksandrowi Chyżniakowi, którego znokautował w trzeciej rundzie.

'BALAZ NA PEWNO NIE BĘDZIE DLA MNIE WYZWANIEM, ALE MUSZĘ UWAŻAĆ'

- Patrik będzie na pewno szybkim zawodnikiem. Trzeba się przyzwyczaić się do tej szybkości, będzie na pewno lotny na nogach, szukał różnych rozwiązań. Nie mogę przyjmować niepotrzebnych uderzeń. On oczywiście nie ma mocnego uderzenia, nie jest w stanie znokautować jednym ciosem. Jest rywalem, który będzie latał na nogach, będzie szybki i niewygodny - przekonuje Maksim Hardzeika (10-0, 4 KO), który 17 grudnia podczas gali Babilon Boxing Show w Radomiu zawalczy z Patrikiem Balazem (4-1, 1 KO)


WARREN: WHYTE ZOBACZY, CZYM JEST BOKS NA ELITARNYM POZIOMIE

We wtorek podano informację, że federacja WBC nakazała konfrontację mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) z tymczasowym czempionem Dillianem Whyte'em (28-2, 19 KO). W rozmowie z Daily Star promotor czempiona Frank Warren podkreśla, że jego zawodnik nie boi się wyzwań, a Whyte wreszcie zobaczy, czym jest boks na najwyższym poziomie.