ŁOMACZENKO OSZCZĘDZIŁ COMMEYA I WYGRAŁ 'TYLKO' NA PUNKTY

Wspaniały Wasyl Łomaczenko (16-2, 11 KO) mógł w siódmej rundzie kończyć Richarda Commeya (30-4, 27 KO), ale dał mu drugie życie i wygrał bardzo wysoko na punkty.

Puncher z Ghany polował na mocną bombę z prawej ręki, ale Łomaczenko boksował z dystansu, by po szybkim wejściu w półdystans uderzyć lewym na korpus. Commey w drugiej rundzie podkręcił tempo i ostro natarł na faworyta, jednak ukraiński geniusz większość tych ciosów przepuścił i minutę później trafił bezpośrednim lewym na górę z doskoku. A w samej końcówce świetną kombinacją lewy-prawy na dół, po których strzelił lewym na głowę, rzucił rywala na liny. Za moment jednak zabrzmiał gong na przerwę.

KLICZKO OSKARŻA ŁOMACZENKĘ O BRAK PATRIOTYZMU >>>

W trzeciej rundzie Łomaczenko pokazał, skąd wziął się pseudonim "Matrix". Przyjął jeden lewy sierp, ale w powietrze puścił pewnie ze 30-40 innych. Sam natomiast po "zajstepach" kilka razy trafił lewym hakiem w okolice wątroby i dwa razy wciągnął przeciwnika na kontrę z lewej ręki. W czwartej odsłonie Wasyl zmienił taktykę i z bliska bombardował oponenta. A gdy ten chciał z całej siły odpowiedzieć, przepuszczał jego prawą rękę i od razu kontrował krótkim lewym. Po przerwie Łomaczenko dał się trochę wyszaleć Commeyowi, oczywiście nie dając się przy tym trafiać, by w drugiej części znów go karcić przy najmniejszym popełnionym błędzie. A błędów u Commeya było coraz więcej. Wrócił lepszą rundą szóstą, choć ta i tak należała do Łomaczenki w ostatecznym rozrachunku.

ŁOMACZENKO: POLECĘ GDZIEKOLWIEK NA WALKĘ Z KAMBOSOSEM (STATYSTYKI) >>>

W siódmym starciu Łomaczenko w zwarciu uderzył krótkim lewym sierpowym na szczękę, posyłając Commeya na deski. Po liczeniu Ukrainiec zachęcał narożnik rywala, by ten rzucił ręcznik. Za moment trafił lewym podbródkowym i Commey "zatańczył". Wasyl mógł to kończyć, a zamiast tego znów podjął dialog z narożnikiem przeciwnika. W końcówce poszedł więc po nokaut, ale wtedy zabrakło mu czasu. W ósmym starciu Łomaczenko ciągnął rywala i dawał mu drugie życie. Wydawało się, że gdyby tylko chciał, skończyłby go przed czasem. Ale on zaznaczał swoją przewagę i odchodził. Commey doszedł do siebie i na początku dziewiątej rundy przeprowadził krótki szturm. Oczywiście nic większego nie wskórał, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. W dziesiątej rundzie Łomaczenko podkręcił w końcu tempo. Zdominował Commeya, lecz nie dał rady złamać. Podobnie przebiegły trzy kolejne minuty. Commey dostał drugie życie i skorzystał z tego, choć przegrywał wyraźnie.

Łomaczenko chciał skończyć to efektownie, ostatnie sekundy walki były dla Commeya bardzo trudne, jednak przetrwał pełen dystans takim artystą i z dumą może wracać do domu. Tym bardziej, że zarobił właśnie 700 tysięcy dolarów... Sędziowie punktowali 117:110 (???) i dwukrotnie 119:108 - wszyscy na korzyść Łomaczenki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: edelawarski
Data: 12-12-2021 06:05:29 
Jaką/czyją flagę miał Łomaczenko po walce?
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 12-12-2021 08:24:04 
Łomaczenko dwie klasy wyżej od Commeya. Walka, w której jeden z bokserów sierpami pruje powietrze, a drugi trafia.
*
Zastanawiałem się, czy ta walka nie będzie przypominać boju Pacquiao z Cotto i byłem blisko, z jedną różnicą: Wasyl Łomaczenko nie ma tej eksplozywności Pacmana, tego natarcia. Po trzech, czterech trafionych w kombinacji ciosach, zmuszających rywala do przyjęcia gardy i czekania na więcej, Ukrainiec robi krok w tył, nie ponawia ataku. Może to sprawiło, że ta walka poszła na pełen dystans?
Tak, czy owak Łoma pokazał, żę w dalszym ciągu ma ogromne szanse na podbicie tej kategorii. Bój z Kambososem będzie ogromnym wydarzeniem.
 Autor komentarza: UFO
Data: 12-12-2021 08:24:20 
Ale takie pajacowanie Łomy pod publikę jak w tej 7 rundzie mi się nie podoba. Jesteś lepszy i czujesz się pewnie to kończysz chłopa z szacunku do niego. A to było ośmieszenie rywala i takie zachowanie kiedyś się na nim zemści. Anderson Silva też tak kiedyś pajacował chyba z Weidmanem, aż w końcu dostał kopa i się złożył jak deska klozetowa.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 12-12-2021 08:25:53 
P.S.: Redakcja podaje punktację 117:110 ze znakiem zapytania, ale może jednemu z sędziów chodziło o pierwszą rundę?
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 12-12-2021 09:04:18 
deklasacja, co było zresztą do przewidzenia..
 Autor komentarza: puncher48
Data: 12-12-2021 09:06:57 
Commey na robocie nie pękał, ale za dużo nie mógł zrobić. "Łoma" jak prawie zawsze świetny, a nadchodzący bój o swoje(wszystkie pasy) będzie kapitalny.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-12-2021 09:10:10 
Łomaczenko wygrał bardzo wysoko, ale mnie do końca nie zachwycił. Widać że brakuje mu trochę warunków i siły fizycznej do kategorii lekkiej. Żeby powalić rywala na dechy musi trafić precyzyjnie, ale te mniej czysto trafione uderzenia nie nokautują i nie bolą mocno, nawet boksera poważnie naruszonego. Chyba wiedząc o tym, Ukrainiec chciał, żeby narożnik rywala wykonał za niego robotę, której on sam nie był w stanie wykonać i stąd domaganie się, żeby Commeya poddano. Jak taki litościwy, to niech oszczędza rywala, ale jego wczorajsze zachowanie to była bezczelność, za którą powinien zostać ukarany ostrzeżeniem. Wyobraźcie sobie, że inni pójdą jego śladem i też będą się domagać poddawania przeciwników według swojego widzimisię. Dopiero doczekalibyśmy cyrków i skandali. Takie zachowania trzeba tępić w zarodku.

W ogóle to w wadze lekkiej mamy zgromadzenie bufonów z przerośniętym ego. Towarzystwo wzajemnej adoracji, za którym stoi wielka kasa i popularność, ale umiejętności jedynie bardzo dobre, ale wcale nie wybitne. Jeden Kambosos wydaje się sympatyczny, więc życzę mu jak najlepiej, a ta cała reszta niech się powytłuka nawzajem.
 Autor komentarza: HokusPokus
Data: 12-12-2021 09:39:43 
@edelawarski
Rodzinnego miasta - Białogrodu nad Dniestrem
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82ogr%C3%B3d_nad_Dniestrem
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 12-12-2021 11:29:08 
"Anderson Silva też tak kiedyś pajacował chyba z Weidmanem, aż w końcu dostał kopa i się złożył jak deska klozetowa." - nie dostał kopa tylko lewego na brodę, ale to było piękne, bo pajacował całą walkę... Był bardzo dobry, ale sam zawalił sobie karierę, w drugiej walce z Weidmanem złamał piszczel i po ptokach...
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-12-2021 11:56:29 
@Hugo,
Jak można tak fałszywie interpretować oczywistość?
Łomaczenko chciał OSZCZĘDZIĆ rywala. Dlatego cofał się, zostawiał mu przestrzeń, pozwalał nabrać oddechu.
A to, że Łoma chciał, aby narożnik poddał rywala, to żadna "bezczelność", idioto - i miewało to już wielokrotnie miejsce na ringu. To jest pytanie, czy nadal muszę bić bezbronnego.

"Tępić w zarodku"... sam się wytęp, niedorozwoju.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 12-12-2021 12:26:54 
W moim odczuciu tez te gadki z naroznikiem nie mialy na celu osmieszyc Comeya tylko wlasnie oszczedzic mu zdrowia, po niesktuecznych probach trafienia do glow naroznika, Loma juz tego nie powtarzal - najwyrazniej stwierdzil ze oni widza jakas szanse swojego podopiecznego co na tym etapie walki bylo niemalze niemozliwe.

Pajacowaniem moznaby bylo okreslic jakies tance, odwracanie sie, pokazywanie jezyka czy machanie rekoma ale nie zasugerowanie czy to sedziemu czy naroznikowi, ze nie ma dalszego sensu tracic zdrowia
 Autor komentarza: UFO
Data: 12-12-2021 13:23:32 
Łoma was zbałamucił. Ignaś ty tępa dzido takie sytuacje miały miejsce, ale zazwyczaj wtedy zawodnik zwracał się do sędziego o przerwanie walki, bo to on odpowiada za zdrowie zawodnika, jest bliżej i lepiej widzi sytuacje w ringu. Zwracanie się w takiej sytuacji do narożnika rywala, to dla mnie jawna próba upokorzenia go i pokazania jaki Łoma jest zajebisty.
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 12-12-2021 13:35:32 
Bywały już takie walki gdzie jeden wyraźnie dominujący zawodnik ewidentnie dawał znaki sędziemu by zakończył nierówny bój w trosce o z zdrowie bitego gościa. Tak samo odebrałem wczorajsze zachowanie Łomy, mimo że kierował to nie do ringowego, a do narożnika Commeya..
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-12-2021 13:46:45 
Zachowanie Łomaczenki to była jawna hipokryzja, której chyba tylko tępy Ignaś nie zrozumiał. Niby zwracał się do narożnika Commeya, a faktycznie wywierał nacisk na sędziego, żeby przerwał walkę i poddał rywala. Nie była to żadna szlachetność tylko zwykłe cwaniactwo, bo on nie ma wystarczająco silnego ciosu, żeby rywala dobić, a precyzyjne trafienia w punkt zdarzają mu się średnio 2-3 razy na walkę. Potem chciał w tej rundzie znokautować Commeya, ale gówno z tego wyszło. Commey bez problemu dotrwał do końca walki, przy czym niektóre z rund przegrał bardzo nieznacznie.

Parę razy rzeczywiście widziałem bokserów chcących oszczędzić rywala, ale było to przy 4-5 nokdaunie i sadystycznym ringowym, ale nigdy przy pierwszym nokdaunie i nigdy nie w walce mistrzowskiej. Nie wierzcie w Świetego Łomaczenkę, bo to była tylko fałszywa poza.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 12-12-2021 14:35:26 
W sumie jakby narożnik przerwał pojedynek to byłaby to dobra decyzja bo nie miał pełnej kontroli w tej siódmej rundzie Richard i w sumie dobre zachowanie ze strony Łomaczenki, że chciał go oszczędzić. W takich sytuacjach lepiej przerwać egzekucję trochę wcześniej niż zbyt późno zareagować. Ostatecznie nic złego się nie stało - nie wiem na ile z twardości Commeya, a na ile z tego, że być może trochę Ukrainiec przystopował.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 12-12-2021 14:45:36 
Ja również uważam, że Łoma chciał dokończyć robotę, już później, po tym, kiedy dał znak narożnikowi, ale nie zdążył.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 12-12-2021 17:17:12 
UFO,
Nie wtrącaj się. Sio.

Hugo,
Zanim ty zrozumiesz pytanie, to ja znam już odpowiedź.
Łomaczenko mógł łatwo dobić rywala, ale się cofnął, chcąc go oszczędzić. Chybaa tylko ty, palancie, tego nie widziałeś.
Trzeba być idiotą, aby przypuszczać, że Łomaczence w ogóle zaświtała myśl, by "wywierać nacisk na sędziego". Czy na kogokolwiek.
 Autor komentarza: edelawarski
Data: 12-12-2021 17:21:48 
HokusPokus

Dzięki :)
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 12-12-2021 19:46:46 
"ale umiejętności jedynie bardzo dobre, ale wcale nie wybitne."

Hugo to dotyczy także Łomaczenki??
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 12-12-2021 23:23:11 
User @Hugo pisze świetnie, ale czasem pierdoli takie kocopoły że głowa boli..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.