KLICZKO OSKARŻA ŁOMACZENKĘ O BRAK PATRIOTYZMU

Dwukrotny mistrz olimpijski (2018 i 2012) i były zawodowy mistrz świata trzech kategorii, Wasyl Łomaczenko (16-2, 11 KO) pokonał w sobotę w Nowym Jorku byłego mistrza świata Richarda Commeya i celebrował zwycięstwo owinięty flagą swojego rodzinnego miasta - Białogrodu nad Dniestrem. Nie spodobało się to innej bokserskiej legendzie Ukrainy - Władimirowi Kliczce.

- Wikipedia: "Patriotyzm lub duma narodowa to uczucie miłości i poświęcenia wobec ojczyzny, uczucie przywiązania do niej, uczucie jedności z rodakami". Wasyl Łomaczenko wygrał, ale czy brak flagi Ukrainy w celebracji po walce świadczy o reprezentowaniu kraju? O co tu do cholery chodzi? - stwierdził w mediach społecznościowych Kliczko, mistrz olimpijski (1996) i były zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej.

Dodajmy, że kontrowersje wokół Łomaczenki (a także wokół innego gwiazdora ukraińskiego boksu, obecnego mistrza świata wagi ciężkiej Aleksandra Usyka) pojawiają się na Ukrainie od dawna. Nasiliły się w maju zeszłego roku, gdy ukraiński pięściarz Iwan Redkacz skrytykował Łomaczenkę za manifestowanie swojej religijności i twierdzenie, że rosyjska aneksja Krymu to forma "woli bożej". Wkrótce po werbalnym ataku Redkacza Łomaczenko podniósł podobno na niego rękę w kościele, co wzbudziło powszechne oburzenie.

Łomaczenko i Usyk w niektórych wypowiedziach wyrażają w mniej lub bardziej zawoalowany sposób swoje poparcie dla polityki Rosji na Krymie. Tak przynajmniej są odbierani przez wielu rodaków, co rodzi coraz większe napięcie, zwłaszcza że Władimir Putin zdaje się nieustannie dążyć do konfliktu z Ukrainą. Na ujawnionych w zeszłym tygodniu zdjęciach satelitarnych widać rosyjskie oddziały czekające na granicy na finalny rozkaz, który ma zapaść według części obserwatorów na początku przyszłego roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 13-12-2021 17:42:29 
To niech bierze karabin i idzie bronić swojego kraju, ciekawe co powie o milionach Szoszonów, które uciekły "że swoich ziem" i wolą siedzieć na kasie w żabce
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 13-12-2021 19:48:56 
Nie miał się do czego doczepić... Tak naprawdę to te kwestie nie są takie proste jak to się starają przedstawić.

W tym przypadku zdecydowanie bardziej podobała mi się postawa Vitalija który pojechał dopingować Olka w walce z AJ-em i wyraził dumę z tego jak mu poszło. A Vitek to przecież polityk ale jakoś umiał te dwie kwestie zwyczajnie oddzielić.

Władek coś zgorzkniały w tym wypadku... Może Łomaczenko mu podpadł.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 13-12-2021 19:55:02 
Zamiast klepać te brednie może pogadajcie po prostu z kimś z Ukrainy. Ale tak szczerze, po wódce. Dla wszystkich jest tam oczywiste, że Krym zawsze był rosyjski, mieszkają tam Rosjanie, itd. Oczywiście aneksja jest złamaniem prawa międzynarodowego, ale tak samo był Majdan i to co się tam działo. Warto trochę poczytać źródła zagraniczne i nie mówię o rosyjskich (chociaż te też warto), tylko o np. BBC, które po prostu przedstawia fakty.
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 13-12-2021 20:00:27 
Prawda jest taka że Usyk i Łoma nie są zbyt lubiani za Ukrainie min. za swoje poglady
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 13-12-2021 20:04:57 
@ Ariosto

Prawda masz racje na krymie nad morzem czarnym mieszka więcej Rosjan niż Ukraińców
Sam byłem kiedys w związku z Ukrainką i swego czasu jezdziłem do tego kraju wzdłuż i w szerz

Nie zmienia to jednak faktu że Putin wjebał się tam siłą i sprawdza obecnie na ile może sobie pozwolić.
Pytanie tylko co następne Polska, Litwa, Łotwa, Estonia ?
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 13-12-2021 20:27:25 
"Dla wszystkich jest tam oczywiste"

Oczywiście że nie dla wszystkich. Z całą resztą ja się osobiście zgadzam i mam świadomość że Krym takiego rozwiązania w większości chciał.

A nie dla wszystkich bo znam takich co nawet się obruszają jak po Rosyjsku się do nich odezwiesz bo oni nie Kacapy...

Tak więc jak w każdym temacie są skrajne poglądy tak i w tym. Są Ukraińcy którzy rozumieją ten temat a są tacy którzy są tak "obrażeni" na sytuację że za mówienie do nich po rosyjsku co doskonale rozumieją Cię zbesztają i będą się wykłócać.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 13-12-2021 22:04:38 
Wiadomo,Wladimr Wiadimirowicz Putin,to krzewiciel i obrońca demokracji
On tylko w duchu tejże demokracji wysłał "zielone ludziki"na Krym,po tym jak w demokratycznym głosowaniu rosyjsko języczka większość wyraziła chęć powrotu na łono Mateczki Rosyji
Szkoda,ze już nie był taki wyrozumiały dla Czeczenów na ten przykład
Ciekawy tez jest jestem, co by zrobil gdyby np Jakuci chcieli utworzyć własne państwo na terenie Obwodu Jakuckiego.Zyja tam od tysięcy lat i stanowią olbrzymia wiekszoszosc...
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 13-12-2021 22:41:19 
@Spocony Alfons,
"Putin wjebał się tam siłą..." (na Krym).
Powiedz mi, debilu, czy toczyły się tam jakieś walki? Czy ktoś zginął?
A może, baranie, pamiętasz wyniki referendum?

@Amdrewski
Powtarzasz gazetowowyborcze pierdoły.
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 14-12-2021 00:23:55 
Krym zawsze był rosyjski? Tylko wtedy jeśli historia zaczyna się w 18 wieku. Więcej wieków był tatarski / turecki niż rosyjski. Ukraińców nigdy nie było tam więcej niż Rosjan. Za komuny Krym został podarowany podległej Ukrainie przez Moskwę.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 14-12-2021 02:17:41 
A Rzym należał kiedyś do Etrusków :). Mówimy o historii mającej styczność ze stanem obecnym. Nie mówimy też jaki jest Putin - pewnie taki sam jak Trump czy Biden. Bawi mnie, jak ktoś kto nigdy nie był na Krymie wie lepiej, czego tam chcą ludzie i będzie im mówił jak mają głosować, bo przeczytał coś z Wyborczej albo TVP.
A Blackdog, jedno się z drugim nie kłóci. W Ukrainie jest sporo ludzi nienawidzących Rosję, ale to głównie zachód, a konkretnie okolice Lwowa i częściowo (ale nie w większości) Kijów. Oni też dobrze wiedzą, jak jest na Krymie, tylko tak jak pisałem na trzeźwo tego nie powiedzą.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 14-12-2021 03:49:45 
Taka postawa milionerów nie wróży dobrze dla kraju bo jak tacy sportowcy odwracają się od narodu jak kiedyś Michalczewski to nie wróży dobrze dla Ukrainy. Już nie lubię Łomaczenki zobaczymy z jaką flagą wyjdzie Usyk do rewanżu z AJ-em.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 14-12-2021 11:44:51 
Deece...
Usyk wychodzi z ukraińską i przy patriotycznej bądź co bądź muzyce - chociaż jest z Symferopola i jego pierwszym językiem jest rosyjski a drugim ukraiński. Poznaj trochę temat, poczytaj, no nie wiem, może Wikipedię chociaż - i potem wydawaj opinie.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 14-12-2021 16:10:07 
Pierdolenie o tym czy Krym był czy nie był rosyjski do niczego nie prowadzi bo zaraz Putin stwierdzi, ze cała Ukraina jest i była rosyjska. Przecież nieformalnie najbogatszemu człowiekowi na świecie marzy sie odbudowa ZSRR więc każdy kraj jak np Litwa, Łotwa czy właśnie Ukraina będące byłymi republikami "były rosyjskie" według Putina. Więc po co rozkminiać Krym jak i marzy mu się na powrót polskie lenno. Co niektórzy piszą jakby się ruskim coś należało - no właśnie im się tak wydaje i dlatego to mimo upadku ZSRR nadal największy powierzchniowo kraj na świecie. Sami skumali się z na początku II wojny z Niemcami a potem gdy już zostali wrogiem III Rzeszy to pierdolą o wojnie ojczyźnianej jakby tylko Rosjanie w niej walczyli i ginęli.
deeceWzp
a ty trollu znowu o Michalczewskim? Jak zryta płyta :) pomyśl co mają Francuzi mówić o Gérardzie Depardieu, Amerykanie o Stevenie Seagalu, którzy nie stronili od Putina albo Polacy o Jarku Kaczyńskim spotykającym się z europejskimi poplecznikami Putina. Prubujesz w nieudolny sposób insynuować, że Michalczewski też tak by postąpił? Cały czas masz ból dupy o niego.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 14-12-2021 16:16:48 
próbujesz... przepraszam Miodków
 Autor komentarza: BOXER
Data: 14-12-2021 17:29:10 
Za karę dać im po dwie dawki na raz i po sprawie.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 15-12-2021 00:46:24 
Poszukiwacz gratulacje z całego wątku zrozumiałeś tylko słowo Putin :)
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-12-2021 07:56:48 
Ariosto
a jest jakiś regulamin z zapisem, że mamy się w dyskusji odnosić do całego wątku? Zawsze mysłałem, że to nie apteka i można w pewnym ułamku odnieść się do tematu aby nie popełnić offtopa.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 15-12-2021 10:10:39 
Nie spoko, mi tam nic do tego, po prostu przy takim nastawieniu omija Cię 90% rzeczywistości.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-12-2021 15:00:57 
Ariosto
"jaki jest Putin - pewnie taki sam jak Trump czy Biden" - jeśli faktycznie tak myślisz, że są tacy sami :)... to nie dostrzegasz wielu różnic i przy innych tematach/aspektach życia, więc może to po prostu ty ogarniasz "aż" całą resztę - te 10 % rzeczywistości. Parafrazując twoje słowa: bawi mnie, jak ktoś kto nigdy nie był w Białym Domu wie lepiej, jaki jest Trump czy Biden :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.