WNUK ALEGO - NICO ALI WALSH, PO RAZ PIERWSZY NA PUNKTY

2021-12-12

Nico Ali Walsh (3-0, 2 KO), czyli wnuk Muhammada Alego, po raz pierwszy na pełnym dystansie. Tradycje są podtrzymywane i potomek "Najwspanialszego" pokonał innego niepokonanego dotąd zawodnika, Reyesa Sancheza (6-1, 2 KO).

Nico zaczął od lewego prostego, który ustawiał sobie przeciwnika. Po przerwie boksował podobnie, aż pół minuty przed końcem drugiej rundy prawym sierpowym zranił przeciwnika. Ruszył dokończyć dzieła zniszczenia, ale robotę przerwał mu gong. Wtedy zamiast podkręcić tempo, w trzecim starciu oddał pola rywalowi, trochę go zlekceważył i nieoczekiwanie oddał to starcie, nie robiąc prawie nic.

Po reprymendzie w narożniku samego Javana "Sugar" Hilla w czwartej rundzie znów przejął inicjatywę i wszystko wróciło do normy. Wyraźne trzy do jednego, lecz o dziwo sędziowie mieli rozrzut, punktując stosunkiem głosów dwa do jednego na Alego Walsha - 38:38, 39:37 i 40:36.