Archiwum wiadomości z dnia: 2016-05-08

 CANELO W KOŃCU UPOLOWAŁ KHANA!

Wszystko przebiegło zgodnie ze scenariuszem. Szybki Amir Khan (31-4, 19 KO) sprawiał w pierwszych minutach Saulowi Alvarezowi (47-1-1, 33 KO) sporo problemów, jednak ten w końcu huknął na punkt i było po wszystkim. Pomimo iż zawodnicy spotkali się w umownym limicie 70,3 kilograma, Meksykanin obronił tytuł mistrza świata wagi średniej federacji WBC.


NA ŻYWO: SIEMIATYCZE BOXING SHOW!

Od godziny 16:25 zapraszamy na transmisję na żywo z gali Siemiatycze Boxing Show. W głównej walce wieczoru niepokonany Tomasz Mazur (4-0-1, 2 KO) skrzyżuje rękawice z Andriejem Dolżożjełem (10-15-2, 8 KO) z Białorusi. W ringu pokaże się także niepokonany dwumetrowy ciężki, Krzysztof Kosela (5-0, 4 KO).


PULEW POKONAŁ CHISORĘ

Kubrat Pulew (23-1, 12 KO) pokonał stosunkiem głosów dwa do jednego Derecka Chisorę (25-6, 17 KO). Tym samym zdobył wakujący tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej, a także wygrał półfinał eliminatora do tronu federacji IBF.


TRENER KHANA DO CANELO: PODEJMIJ RYZYKO, TAK JAK MY PODJĘLIŚMY

Saul Alvarez (47-1-1, 33 KO) prawdopodobnie po raz drugi z rzędu zwycięży w głosowaniu na nokaut roku. Bo nie dość, że załatwił Amira Khana (31-4, 19 KO) bardzo efektownie, to jeszcze należy wziąć pod uwagę rangę tego pojedynku. - Naprawdę wierzę, że doprowadzimy do tego spotkania - powiedział po wszystkim Mauricio Sulaiman, prezydent federacji WBC, komentując oczywiście potencjalne starcie Canelo z Giennadijem Gołowkinem (35-0, 32 KO).

STARY DOBRY CURTIS STEVENS

Ponad półtora roku pauzował Curtis Stevens (28-5, 21 KO), ale nic nie stracił w tym czasie ze swoich atutów. W pierwszym po powrocie pojedynku szybko uporał się z niepokonanym dotąd Patrickiem Teixeirą (26-1, 22 KO).GARGULA O POWODACH REZYGNACJI

Nie dojdzie do zaplanowanej pierwotnie na 28 maja w Szczecinie walki Tomasza Garguli (18-1-1, 5 KO) z Pawłem Stępniem (3-0, 3 KO). Jak przekonuje pięściarz z Nowego Sącza, powodem rezygnacji była zbyt duża różnica w ustaleniach jeśli chodzi o wagę.LEMIEUX ZASTOPOWAŁ TAPIĘ!

David Lemieux (35-3, 32 KO) nie miał szans z Giennadijem Gołowkinem, ale o umiejętnościach "GGG" niech świadczy fakt, w jaki sposób kanadyjski bombardier powrócił przed momentem w Las Vegas, demolując bardzo groźnego przecież Glena Tapię (23-3, 15 KO).


DE LA HOYA: W LIMICIE 147 I 154 FUNTÓW KHAN MOŻE POKONAĆ KAŻDEGO!

Oscar De La Hoya promując wczorajszy bój Saula Alvareza (47-1-1, 33 KO) z Amirem Khanem (31-4, 19 KO) dużo opowiadał o klasie Anglika. Mówił nawet o tym, że dla "ludzi boksu" Brytyjczyk jest faworytem, choć mało kto brał na poważnie te deklaracje, biorąc je bardziej jako próbę rozreklamowania gali. Amir przegrał przez ciężki nokaut w szóstej rundzie, lecz prezydent stajni Golden Boy Promotions nadal mówi o nim w samych superlatywach.
FRANKIE GOMEZ NIE DAŁ SZANS HERRERZE

Frankie Gomez (21-0, 13 KO) będąc jeszcze nastolatkiem podpisywał kontrakt zawodowy jako jeden z najciekawszych prospektów od lat. Długo jednak czekaliśmy na wielkie sukcesy, za to słyszeliśmy o różnych problemach pozaringowych. Dziś w nocy "Pitbull" w końcu pokazał swój arsenał i prawdziwy potencjał.


MARIUSZ WACH KOŃCZY PRZYGOTOWANIA DO WALKI Z NASCIMENTO

- W piątek zrobiłem ostatni sześciorundowy sparing z Łukaszem Zygmuntem, którym miał za zadanie przede wszystkim wymuszenie na mnie szybkości. Całe przygotowania przebiegły zgodnie z wcześniejszymi założeniami i nie biorę pod uwagę innej opcji niż przekonującej wygranej, najlepiej przed czasem - mówi Mariusz Wach (31-2, 17 KO), który w najbliższą sobotę podczas gali w Kędzierzynie Koźlu skrzyżuje rękawice z Marcelo Luizem Nascimento (19-12, 17 KO).

DOBRY BOKS MAZURA

W głównej walce wieczoru Siemiatycze Boxing Show boksujący w wadze półśredniej Tomasz Mazur (5-0-1, 2 KO) w dobrym stylu rozprawił się z Andriejem Dolżożjełem (10-16-2, 8 KO).