Archiwum wiadomości z dnia: 2016-04-13

 

ANDRZEJ FONFARA: STEVENSON SIĘ BOI, ALE BĘDZIE MUSIAŁ BOKSOWAĆ

- Moi promotorzy cały czas pracowali nad tym tematem. Chcieli, żeby rywal podjął rękawice. On się wymigiwał, a jego promotor wygadywał, że chcemy za dużo pieniędzy. Totalna abstrakcja! Nawet nie zdążyliśmy o tym porozmawiać. Stevenson po prostu się bał porażki. Prędzej czy później i tak go dopadnę, bo będę na pozycji numer 1 w rankingu WBC i będzie musiał ze mną walczyć  zapowiada Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO), któremu w czerwcu nie uda się jeszcze dopaść Adonisa Stevensona (27-1, 22 KO).


PACQUIAO vs BRADLEY III: WYNIKI PPV PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Bob Arum liczył na to, że magia pożegnania Manny'ego Pacquiao (58-6-2, 38 KO) zagwarantuje mu ponad 700 tysięcy sprzedanych przyłączy PPV. Jak jednak widać trylogia z Timothy Bradleyem (33-2-1, 13 KO) trochę się już przejadła kibicom, bo na taki zakup zdecydowało się dużo mniej ludzi niż szacował szef stajni Top Rank.

CHAVEZ JR NIE CHCE WALCZYĆ Z RAMIREZEM: CELUJĘ W PAS WBC

Meksykanie mają w końcu swojego mistrza w kategorii super średniej. Gilberto Ramirez (34-0, 24 KO) bardzo wyraźnie pokonał Arthura Abrahama i zasiadł na tronie WBO. Promujący go Bob Arum niemal natychmiast wyszedł z pomysłem zorganizowania mu potyczki ze swoim dawnym zawodnikiem, dziś nielubianym Julio Cesarem Chavezem Jr (49-2-1, 32 KO), jednak ten nie wyraził zainteresowania taką konfrontacją.


KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE: KOWAL BEZ SZANS

Aktualny wicemistrz Europy i rozstawiony w Turcji z turniejową jedynką Qais Ashfaq z Wielkiej Brytanii okazał się zaporą nie do przejścia dla Adriana Kowala. Tak oto pożegnaliśmy się z ostatnim reprezentantem w kwalifikacjach olimpijskich. Polacy będą mieli jeszcze dwie szanse powalczenia o paszport do Rio.