CUNNINGHAM I RICHARDSON O WALCE Z GŁOWACKIM

Redakcja, Fightnews

2016-04-13

- Polak to dobry zawodnik. Dał świetną walkę z Huckiem, zastopował go w samej końcówce, a to znaczy, że ma jaja - chwali Krzysztofa Głowackiego (25-0, 16 KO) jego sobotnie rywal, a zarazem pretendent do pasa WBO kategorii cruiser, Steve Cunningham (28-7-1, 13 KO).

- Chcemy boksować przede wszystkim mądrze. Jeśli Steve zamierza przejść do historii trzecim tytułem, musi walczyć w sposób przemyślany - wtrąca Naazim Richardson, szkoleniowiec Amerykanina i jeden z największych ekspertów w swojej dziedzinie.

- Nawet na moment nie mogę się zdrzemnąć. To nie jest jakiś przypadkowy mistrz, on wręcz wyszarpał ten pas Huckowi, a teraz ja muszę odebrać to jemu. Jesteśmy wojownikami i mam dla niego szacunek, tak samo jak on dla mnie - kontynuował challenger z Filadelfii.

- Musimy się nastawić na to, że będziemy walczyć praktycznie w Polsce, bo dopingować go będzie mnóstwo rodaków. Głowacki musi jednak jeszcze udowodnić, że jest inteligentnym mistrzem i potrafi zagrać tym, co wniesiemy na stół. Ten dzieciak lubi walczyć i będzie liczył na to, że na niego też pójdziemy - dodał Richardson.