Archiwum wiadomości z dnia: 2016-02-05

 
PARKER DO JOSHUY: SPOTKAJ SIĘ ZE MNĄ W ELIMINATORZE WBO

W opublikowanym dziś rankingu federacji WBO Joseph Parker (18-0, 16 KO) zajmuje już pierwsze miejsce na liście pretendentów wagi ciężkiej. Tuż za jego plecami widnieje nazwisko Anthony'ego Joshuy (15-0, 15 KO). Nowozelandczyk znów rzuca rękawicę aktualnemu mistrzowi olimpijskiemu i namawia go do oficjalnego eliminatora do tytułu.


ZMARŁ RICHIE GIACHETTI

Richie Giachetti, niezły menadżer i legendarny trener z lat świetności Larry'ego Holmesa, a także człowiek, który na początku lat 90. przejął Mike'a Tysona, zmarł przedwczoraj w wieku 76 lat.MARGULES POTWIERDZA: SZPILKA CHCE WALCZYĆ Z MARTINEM

Charles Martin (23-0-1, 21 KO) - niespodziewany mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF, jest teraz rozchwytywany i niemal każdy z czołówki chciałby się z nim spotkać. Jednym z nich jest nasz Artur Szpilka (20-2, 15 KO), co przyznaje Leon Margules, współpromotor Polaka i bliski współpracownik Andrzeja Wasilewskiego. Ale kolejka do Martina ustawiła się długa.


WILDER: PRAWDZIWY MISTRZ WALCZY WSZĘDZIE, CHCĘ FURY'EGO W ANGLII

Deontay Wilder (36-0, 35 KO) ma już za sobą trzy skuteczne obrony tytułu mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBC, ale wciąż musi niektórym jeszcze coś udowadniać. Amerykanina czeka teraz obowiązkowa obrona przeciwko Aleksandrowi Powietkinowi (30-1, 22 KO), a potem liczy na starcie z Tysonem Furym (25-0, 18 KO) unifikujące dwa pozostałe pasy - w wersji WBA i WBO.

PIOTR GUDEL WRÓCI PRAWDOPODOBNIE W MARCU

- Wracam na ring w za kilka tygodni. Jeżeli wszystko ułoży się po naszej myśli, to być może już pod koniec miesiąca wspólnie z trenerem Liczikiem pojedziemy na dziesięciodniowy obóz do Kijowa - zdradził Piotr Gudel (4-1-1), który kolejną walkę stoczy prawdopodobnie 18 marca podczas gali w Żyrardowie.