WILDER: ŻĄDAM WALKI Z POWIETKINEM W KWIETNIU

Redakcja, ringtv.com

2016-02-05

Mistrz WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (36-0, 35 KO) uspokoił kibiców, którzy mają wątpliwości, czy dojdzie do jego długo oczekiwanej walki z obowiązkowym pretendentem Aleksandrem Powietkinem (30-1, 22 KO).

- Mam już szykowanego Powietkina. Tyle wiem. Chcę go usunąć z drogi, żądam, abyśmy się zmierzyli w kwietniu - powiedział "Brązowy Bombardier".

Sceptycy spekulowali, że Amerykanin będzie unikać Rosjanina i może nawet zwakuje pas mistrzowski. - Dlaczego miałbym to zrobić, skoro próbuję zunifikować wszystkie tytuły? To nie miałoby sensu - skomentował.

Podkreślił, że jeżeli chodzi o walkę z Powietkinem, nie ma żadnych obaw. - Mówili już, że Stiverne będzie dla mnie dużym krokiem naprzód, a zobaczcie, co zrobiłem z tym facetem. Zobaczymy, czy Powietkin będzie takim wielkim krokiem. Jestem w każdym razie w gotowości, by postawić jak największy  i celująco zdać nawet najtrudniejszy test - oznajmił.

Kwietniowa walka Wilder-Powietkin miałaby się odbyć w hali Barclays Center na Brooklynie, gdzie "Brązowy Bombardier" znokautował w styczniu Artura Szpilkę.