SULAIMAN PO SPOTKANIU Z PAPIEŻEM: KHANELO TO WALKA POKOJU

Redakcja, Univision

2016-02-05

Hitowa walka pomiędzy Saulem Alvarezem (46-1-1, 32 KO) a Amirem Khanem (31-3, 19 KO), do której 7 maja dojdzie w Las Vegas, będzie nieść przesłanie pokoju - oznajmił Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council.

Sulaiman był z wizytą w Watykanie, gdzie osobiście wręczył zielono-złoty pas papieżowi Franciszkowi. Ogłosił, że przy okazji majowego pojedynku, którego stawką będzie pas WBC w kategorii średniej, oficjalnie rozpocznie się współpraca pomiędzy federacją a "Scholas Occurrentes", siecią szkół zapoczątkowaną przez papieża, kiedy był jeszcze arcybiskupem Buenos Aires. Symbolizować będzie to sadzenie drzewa oliwnego na ringu w T-Mobile Arena.

Prezydent WBC podkreślił, że pojedynek w nowo otwartej hali będzie wyjątkowy, ponieważ z jednej strony stanie katolik "Canelo", a z drugiej muzułmanin Khan. Razem mają z dumą reprezentować dobro i pokój.

Sulaiman, obywatel Meksyku, gdzie niedługo papież przyleci z kilkudniową wizytą, nie ukrywał ekscytacji po spotkaniu w Watykanie. Oświadczył, że chce się podzielić Słowem Bożym ze wszystkimi 165 krajami należącymi do WBC. Nadmienił też, jak szczególnym sportem jest pięściarstwo.

- To sztuka obrony, dyscyplina, która pozwala dzieciom i młodzieży w bardzo trudnych sytuacjach wyjść z nałogów i pokus świata przestępczego na ścieżkę sportu. Kiedy słychać ostatni gong, kiedy kończy się wielka wojna, są objęcia i pięściarze doceniają swoje umiejętności. To szlachetny sport, sport biedoty, niosący przesłanie na wszystkich poziomach - stwierdził.

W ramach współpracy federacji przy projekcie "Scholas Occurrntes" pięściarze znajdujący się w rankingach WBC będą m.in. odwiedzać szkoły, sierocińce i szpitale, gdzie będą mieli okazję, by spędzić czas z młodzieżą.