Archiwum wiadomości z dnia: 2016-01-21

 WAŻENIE: RUMIŃSKI vs GONZALEZ

Startujący w wadze średniej Paweł Rumiński (-75kg) zastąpi jutro naszego olimpijczyka Tomka Jabłońskiego i w spotkaniu przeciwko Caciques Venezuela zadebiutuje w elitarnych rozgrywkach WSB. Jego rywalem w Pruszkowie będzie groźny Johan Gonzalez. Obaj spotkali się dziś podczas ważenia.
DUHAUPAS ZNÓW ZACZEPIA JOSHUĘ

Johann Duhaupas (32-3, 20 KO) poległ w potyczce o pas WBC z Deontayem Wilderem pod koniec września w podobnych okolicznościach jak "Szpila". Napsuł championowi trochę krwi, ale nie dotrwał do ostatniego gongu. Dzielny Francuz już po raz drugi w krótkim okresie rzuca rękawicę Anthony'emu Joshule (15-0, 15 KO).BIEG WOJOWNIKA FUNDACJI WIELKOPOLSKI BOKS

Fundacja Wielkopolski Boks ma niezwykłą przyjemność zaprosić na 1. Bieg Wojownika, który odbędzie się 3 kwietnia 2016 nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu. Jest to pierwsza tego typu impreza, która ma na celu integrację pasjonatów boksu, środowiska biegaczy, a także wszystkie zainteresowane osoby.
POWRÓT ZŁOTEJ KORONY

W miniony weekend miała miejsce kolejna reaktywacja - tym razem na pięściarskiej mapie pojawia się po długiej przerwie Turniej o Złotą Koronę Wałcza. Jak na inaugurację, to obsada była bardzo liczna, otwierająca kalendarz rozgrywek boksu olimpijskiego w Polsce. Szczegółowe informacje w rozwinięciu.


MARCIN SIWY KONTRA HAUMONO 17 LUTEGO W AUSTRALII!

Wczoraj Marcin Siwy (13-0, 6 KO) podpisał kontrakt na dziesięciorundowy, trudny pojedynek wyjazdowy. Już 17 lutego rywalem Polaka na ringu w Australii będzie silny niczym tur były rugbysta, Solomon Haumono (23-2-2, 20 KO). W stawce potyczki znajdą się dwa regionalne pasy wagi ciężkiej - PABA oraz WBC EPBC.


JERRELL MILLER: POŁAMIĘ JOSHUI SZCZĘKĘ

Jarrell Miller (15-0-1, 13 KO) był kilka razy na obozie Władimira Kliczki, regularnie sparuje w ramach obopólnej pomocy z zaprzyjaźnionym Adamem Kownackim, a jutro w nocy skrzyżuje rękawice z zeszłorocznym finalistą turnieju Boxcino, niewygodnym mańkutem Donovanem Dennisem (12-2, 10 KO).


TYSON FURY: WŁADZE IBF CHCIAŁY, BY TYTUŁ WRÓCIŁ DO AMERYKI

- Zdążyłem już wyrzucić zdobyty na Kliczce pas IBF do kibla - mówi w swoim stylu Tyson Fury (25-0, 18 KO), który do tej pory nie może się pogodzić z decyzją władz federacji, która odebrała mu tytuł po tym, jak odmówił walki z Wiaczesławem Głazkowem, by wypełnić zobowiązania względem Władimira Kliczki (64-4, 53 KO). Charyzmatyczny Anglik wietrzy w tym spisek polegający na przywróceniu statusu mistrzowskiego kolejnemu Amerykaninowi.

WAŻENIE: OLAŚ vs JULIO

Michał Olaś (-91kg) zapowiada podjęcie walki z Igorem Jakubowskim o miejsce numer jeden w reprezentacji. Póki co jutro czeka go trudna przeprawa z Deivisem Blanco Julio z drużyny Caciques Venezuela. Dziś obaj zmieścili się w wymaganym limicie wagi ciężkiej.