TYSON DEMOLUJE W OKTAGONIE. ŻELAZNY MIKE W NOWEJ GRZE UFC

Redakcja, Informacja własna

2016-01-21

Mike Tyson zadebiutuje w UFC. "Żelazny" bynajmniej jednak nie wpadł na szalony pomysł, by w wieku 49 lat wchodzić do oktagonu. Jeden z najlepszych bokserów w historii pojawi się na wirtualnej macie w grze EA Sports UFC 2.

- Jego nokauty są ikoniczne - mówi Dana White, szef UFC, w filmowej zajawce z udziałem Tysona. - Najsilniejszy puncher na świecie. Dewastująca siła, tak samo z lewej, jak i prawej ręki - dodaje Bas Rutten, były mistrz wagi ciężkiej w tej organizacji.

Obecność Tysona w grze MMA to z jednej strony zaskoczenie, a z drugiej ruch wpisujący się w działania EA Sports. W poprzedniej edycji gry twórcy również zdecydowali się umieścić dość nietypową postać - wówczas wybór padł na Bruce'a Lee.

Tyson, który w przeszłości pojawiał się już w bokserskich grach EA Sports - Fight Night Round 4 i Fight Night Champion, napisał w środę na Twitterze, że uwielbia UFC i cieszy się, że pojawi się w najnowszej grze. Z trailera wynika, że gracze będą mogli sterować zarówno młodym Tysonem, jak i jego starszą wersją - z charakterystycznym tatuażem przy oku.

Premiera EA Sports UFC 2, dostępnej na platformach PlayStation 4 i Xbox One, będzie miała miejsce 15 marca w Stanach Zjednoczonych i 17 marca w Europie.