WSB: HUSARIA LICZY NA UDANĄ INAUGURACJĘ

W dobrze sobie znanej hali Znicza w Pruszkowie już jutro bokserzy Rafako Hussars Poland rozpoczną swój IV w historii sezon w lidze World Series of Boxing. Rywalem będzie zespół Caciques Venezuela. Transmisja w Polsacie Sport o godzinie 20:30.

Dziś w hotelu Gromada przy lotnisku w Warszawie, gdzie zamieszkali pięściarze z Wenezueli, odbyła się ceremonia ważenia. – Wszyscy zawodnicy zmieścili się w swoich limitach wagowych, a w składach nie ma żadnych zmian – powiedział menedżer Husarii, Jacek Szelągowski.

W barwach Rafako Hussars Poland zadebiutuje trzech pięściarzy, a jednym z nich będzie pochodzący z Warszawy Paweł Rumiński (-75kg). Zastępuje wicemistrza Europy Tomasza Jabłońskiego, który miał ostatnio kłopoty zdrowotne.

- Widziałem walkę mojego rywala Johana Jose Mendeza Gonzáleza z poprzedniego sezonu, jeszcze z kategorii -69kg. To praworęczny, bardzo szybki i ułożony zawodnik – powiedział Rumiński, którego w Pruszkowie dopingować będą między innymi ojciec oraz przyjaciele. – Mama zbyt przeżywa moje ringowe występy, dlatego będzie oglądała w domu – dodał.

W poprzednim sezonie Husaria dwukrotnie przegrała z Wenezuelczykami, więc teraz będzie okazja do rewanżu.

- Chcemy wygrać mecz, pokazać fajny boks, aby w dobrych nastrojach rozpocząć VI sezon w historii WSB i nasz już czwarty. Wyjątkowy sezon, bo w sierpniu mamy Igrzyska Olimpijskie. Na pewno walcząc w optymalnym składzie jest łatwiej, ale Paweł Rumiński i Michał Olaś pokazali na treningach, że są głodni walk i mogą spokojnie zwyciężyć w Pruszkowie. Wierzę w powodzenie całej piątki – mówi trener Zbigniew Raubo, który prowadzi Husarię z Jerzym Baranieckim i Sergiejem Korczynskim.

Wyniki ważenia przed meczem Rafako Hussars Poland – Caciques Venezuela (22.01.2016)
-49kg Dawid Jagodziński 48,50 kg – Angelino Rafael Martinez Córdova 49,00
-56kg Ricardo D’Andrea 55,90 – José Vicente Azocar Díaz 55,90
-64kg Kastriot Sopa 63,10 – Luis Martin Diaz Arcón 63,80
-75kg Paweł Rumiński 74,60 – Johan Jose Mendez González 73,80
-91kg Michał Olaś 90,80 – Deivis Blanco Julio 91,00

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.