Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-29

 USYK 'POMŚCIŁ' MASTERNAKA - MULLER PODDANY W TRZECIEJ RUNDZIE

Blisko trzy miesiące temu Johnny Muller (19-5-2, 13 KO) w paskudnych i strasznie kontrowersyjnych okolicznościach pokonał Mateusza Masternaka. Wszyscy wiemy, kto wtedy był lepszy, jednak wynik poszedł w świata, a reprezentant RPA awansował do czołowej piętnastki rankingu federacji WBO. Był więc łakomym kąskiem dla Aleksandra Usyka (8-0, 8 KO), z którym przed momentem skrzyżował rękawice w Kijowie.WIDEO: WARD vs SZACHMANOW

Sobota bez wielkiego boksu? Nie ma mowy! Joseph Ward (-81 kg) to wielka gwiazda ringów olimpijskich. Za dwa miesiące skończy dopiero 22 lata, a już jest niezwykle utytułowany. Kilkanaście dni temu w Samokowie po raz drugi w gronie seniorów sięgnął po złoty krążek Mistrzostw Europy w wadze półciężkiej. Irlandczyk był też mistrzem świata juniorów i młodzieżowców, a dwa lata temu w gronie seniorów sięgnął po brąz. Dziś wydaje się jednym z głównych faworytów do złota przyszłorocznych IO w Rio. My byliśmy w Bułgarii na mistrzostwach Starego Kontynentu i z bliska śledziliśmy poczynania tego wielkiego wojownika. Teraz zaś pokażemy Wam kilka jego walk - na początek z Rosjaninem Idrisem Szachmanowem.
TOMASZ GARGULA: SZCZYT FORMY BĘDZIE WE WRZEŚNIU

- Wróciłem wczoraj z krótkiego wypoczynku w Międzyzdrojach. Chciałem odpocząć kilka dni po ostatniej wygranej z rodziną. Czuję się zregenerowany, więc czas wracać do pracy. W miniony weekend wygrałem, choć przyznaję, że nie była to dla mnie łatwa potyczka i nie prezentowałem się w niej najlepiej - twierdzi Tomasz Gargula ( 17-0-1, 5 KO).


PAWEŁ KŁAK O ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ GALI PBN

Paweł Kłak to prawa ręka Andrzeja Gmitruka. Do ich sztabu przed galą Polsat Boxing Nigh dołączyła Ewa Piątkowska (7-0, 4 KO) oraz Maciej Miszkiń (17-3, 4 KO). Tego samego wieczoru wystąpi również Dariusz Sęk (23-2-1, 8 KO). Jak to wszystko połączyć? Zapraszamy do rozmowy z Pawłem.
BRONER-ALLACHWERDIJEW O PAS WBA NA GALI W CINCINNATI

Zapowiadana od jakiegoś czasu walka pomiędzy Adrienem Bronerem (30-2, 22 KO) a Chabibem Allachwerdijewem (19-1, 9 KO) została sfinalizowana. Pięściarze spotkają się 3 października w U.S. Bank Arena w rodzinnym mieście Amerykanina - Cincinnati. Transmisję z pojedynku, którego stawką będzie wakujący regularny pas WBA w kategorii super lekkiej, przeprowadzi telewizja Showtime.