CZAKIJEW: ROSJA ZAWSZE GOTOWA ODEPRZEĆ WROGA

Rachim Czakijew (23-1, 18 KO) odniósł się do wzbudzającej kontrowersje w niektórych kręgach sesji fotograficznej grupy Mir Boksa, na której pięściarze pozowali do zdjęć z ciężką bronią palną.

Na fotografiach są obecni m.in. Czakijew, Aleksander Powietkin, Denis Lebiediew, Grigorij Drozd i prezydent grupy Andriej Riabiński. Idea uzbrojonych pięściarzy nie wszystkim się spodobała, ale Czakijew jej broni.

- Jesteśmy członkami bardzo silnej grupy, na której czele stoli inteligentny i kompetentny lider. W naszym zespole są mistrzowie, silne indywidualności. Ważne jest zatem, aby pokazać, że jesteśmy zwartym zespołem, a Rosja zawsze jest gotowa zjednoczyć się w obliczu zagrożenia z zewnątrz. To zawsze czyniło nasz kraj mocnym i niezniszczalnym. Uważam więc, że pomysł naszego zarządu był słuszny - skomentował mistrz olimpijski z Pekinu.

Czakijew przygotowuje się obecnie do zaplanowanej na 4 listopada potyczki z Olą Afolabim (21-4-4, 10 KO). Wcześniej, prawdopodobnie we wrześniu, ma stoczyć jeszcze walkę na przetarcie z mniej wymagającym rywalem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 29-08-2015 14:08:03 
Dobre jaja sa w wywiadzie z palaciosem jak opowiada o walce z kudriaszowem :)

Twoja walka z Kudriaszowem też miała być bitwą.
Miała być. Byłem dobrze przygotowany, psychicznie też. Na miesiąc przed walką w Moskwie miałem kilogram powyżej limitu. Na luzie. Sparowałem z Bryantem Jenningsem, mając taką taktykę, jaka miała być na Rosjanina. Wszystko grało. Na ważeniu popatrzyłem na niego i zupełnie nie zrobił na mnie wrażenia. Trochę było cyrków przed wejściem na ring - nie pasowały nagle rękawice, nie dali mi się rozgrzać w szatni, ale dałem sobie z tym radę. Wskakuję na ring, patrzę na drugą stronę, a tu… Jezus, Maria stoi jakiś wielki Ivan Drago Junior! Taki był wielki. Ale jakieś moje kombinacje doszły, wyluzowałem się bo taka była taktyka - dać mu się wystrzelać w pierwszych kilku rundach, niech pobije trochę w powietrze, a później zaatakować…

Plan się nie sprawdził. Kudriaszow się nie podporządkował. Skończył jednym uderzeniem.
Ja tego ciosu nie widziałem. I nie wiedziałem, co się dzieje do tego stopnia, że jak zaczęli mi zdejmować rękawice na ringu, to zacząłem krzyczeć: "Co robicie, dlaczego zdejmujecie mi rękawice? Muszę walczyć, bo nie zapłacą!" Nie wiedziałem, że już jest po wszystkim. Nie pamiętam jak i kiedy brałem prysznic. Doszedłem do siebie, kiedy Rosjanin mnie obejmował w szatni i dziękował. Ale bije mocno jak skur….
 Autor komentarza: Rakso
Data: 29-08-2015 16:02:40 
Tutaj link, co prawda tylko na instagramie, ale nic innego nie moglem znalezc.
https://instagram.com/p/6pweQzsTVD
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 29-08-2015 16:07:16 
Rosja nie zawsze jest gotowa odeprzeć wroga, bo ze swoim największym najeźdźcą - sowietami, sobie nie poradziła.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 29-08-2015 16:12:58 
Od Japonii też dostali bęcki :v
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 29-08-2015 16:21:07 
Nie zrozumieliście, nie chodzi o efektywne odparcie wroga, a o permanentny stan gotowości.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 29-08-2015 16:40:21 
Nie zrozumiałeś, kolego, Rosja nie jest w stanie odeprzeć żadnego ataku. Bo to oni są agresorami i atakują słabszych, a jeśliby Rosję zaatakował ktoś, kto realnie byłby w stanie ją podbić (Chiny, USA czy nawet Indie) to Putinek obsrałby zbroję i zapadł się pod ziemię.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-08-2015 16:43:29 
kogo np z tych slabszych zaatakowala rosja w ostatnim 25 leciu
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 29-08-2015 17:08:26 
zeitgeist,
na przykład Gruzję, Czeczenię, Ukrainę. Siedzą w naddniestrzu, żeby w razie potrzeby wzniecać jeszcze konflikty. Na taki przykład.

PS. Indie nie są w stanie podbić Rosji. Niby jak? Niby czym?
 Autor komentarza: rafalsob
Data: 29-08-2015 17:09:48 
zeitgeist,Afganistan,Gruzje,Czeczenie.Ukraine,nie pamietam czy to wszystko,Afganistan ciut wczesniej ale tez napisalem.
 Autor komentarza: rafalsob
Data: 29-08-2015 17:10:56 
Meehaw,Indie nie,ale Turcja już jak najbardziej
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-08-2015 17:16:07 
z Czeczenia to tak ,a z Gruzja to juz troche mniej ,bo poszlo o Abchazje ,Ukraina sama sie zaatakowala za amerykanskie pieniadze ,a Krym mial referendum wybierajac Rosje i wcale im sie nie dziwie.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 29-08-2015 17:33:54 
Drogie dzieci, kacapowa nikt nie podbije dopóki w kacapowie mają to:

https://en.wikipedia.org/wiki/R-36_(missile)

to:

https://en.wikipedia.org/wiki/RSM-56_Bulava

to:

https://en.wikipedia.org/wiki/9K720_Iskander


i jeszcze kilka równie ciekawych zabawek.

Natomiast jeżeli chodzi o broń konwencjonalną, to kacapowo jest bardzo mocno przereklamowane.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 29-08-2015 17:34:12 
Z innego temtu
W Polsce jest sztucznie podsycana Niecheć do rosjan Jak był mecz siatkówki w Krakowie Polska Rosja to był gwizd ale Jak walczył Diablo i z Czakijevem czy Drozdem ruscy puszczali wszystkie zwrotki naszego Hymnu , gdzie nawet u nas W Polsce puszczają jedną
Kibice ruscy nie byli anty Polsko nastawieni
!! tylko przez nasza Poje.. media i pojeb. Polityków jak taki klimat podsycany!

Żeby nie było nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem Rosjii ale wole wschód europy niż Sztuczne fałszywe uśmiechy Amerykanskie
Wogle gale w Rosji są o normalnej godzinie i wole je niż te pseudo show Amerykańskie gdzie śpiewają hymn jak hi hop


Możemy pozazdrosić Ruskom i Ukranicom innym kraju z byłego Zsrr rzemiosła stylu i talenetów W boksie zarówno Amatorskim i jak Zawodowym
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 29-08-2015 17:35:26 
Sowieci najeźdźcą w Rosji? Niby skąd ich najechali? To że część komuchów miała "pewne" pochodzenie, nie znaczy, że sowietyzm jest dla Rosji czymś zewnętrznym.
Jakie Indie, jaka Turcja? Militarnie z Rosją równać się mogą co najwyżej Stany (być może Chiny).
Oczywiście Ruscy są agresorami i prowadzą taką politykę, że nikomu nie opłaca się ich atakować, bo konsekwencje byłyby ciężkie. Także na atak zapewne potrafiliby odpowiedzieć.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 29-08-2015 17:38:19 
narodowiec racja co Piszesz Rosja można nie lubić ale zawsze trzeba mieć respekt przed nią!!!
podjerzewam ze Usa miała by nie lada problem nie poradziła z ruskami , Chiny prędzej i już koniec polityki to forum bokserkie!
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-08-2015 17:40:22 
Wiadomo ze Rosja Swieta nie jest ,ale nie ma co jej demonizowac ,bo sa gorsi ,to nie dzieki naszym sasiadom ,ludzie uciekaja z Afryki Polnocnej do Europy ,a oprocz normalnych ludzi uciekajacych od wojny , przybywaja rozne pojeby i to bedzie problem np ostatnio w Danii odbyla sie manifestacja zwolennikow panstwa islamskiego ,Legalnie
 Autor komentarza: rafalsob
Data: 29-08-2015 17:43:09 
narodowiec,Nie bardzo wiem o czym mówisz,Rosyjskie siły konwencionalne sa słabe,ruska marynarka to w ogromnej wiekszosci złom zreszta sami doszli do takiego wniosku gdy robili kontrole,lotnictwo rosyjskie równiez zacofane oprocz niewilkiej ilosci najnowszych SU,mylisz potenciał atomowy z siłami konwencionalnymi ktore to nie sa mocna strona ruskich
 Autor komentarza: sexo
Data: 29-08-2015 17:47:36 
Marzy mi sie tak Silna Polska jak silna jest Rosja
USA nie jest naszym przyjacielem
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 29-08-2015 17:48:48 
"Ukraina sama sie zaatakowala" - no tak, zapomniałem. Sama się zaatakowała Rosyjskimi służbami i rosyjskimi czołgami, rosyjską armią i sprzętem. A Krym miał referendum :)) Kto następny dostanie referendum? Na pewno nie Krym, oj Krym długo kolejnego referendum nie zobaczy. Chyba, że chce spłynąć krwią jak Czeczenia. Nastoje mogą się popsuć. Ropa po 35$

Gruzini nie zostali zaatakowani, bo poszło o Abchazję (poszło o Osetię, którą zbroili Rosjanie własnym sprzętem i Wołodiami, Saszami, Pietiami przywiezionymi z obwodów FR). Każdy ma prawo do niepodległości. Osetia chciała być niepodległa - ta południowa, bo ta północna nie chciała. W zasadzie nie wiadomo tak do końca czego chciała Osetia Północna i nikt nie będzie ich o to pytał, chyba, że lubi dostać kulkę od "fanatycznego czytelnika/słuchacza/telewidza". W każdym razie Osetyjczycy z południa tak bardzo chcieli niepodległości, że przyjęli paszporty FR i o niepodległości mogą zapomnieć. Z rozpędu wstąpili do federacji zawsze gotowych odeprzeć wroga. Tylko niech generał major wskaże wroga, a będą odpierać.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 29-08-2015 17:54:59 
"PS. Indie nie są w stanie podbić Rosji. Niby jak? Niby czym?"

Swoim wojskiem, sprzętem i wyszkoleniem.

"W Polsce jest sztucznie podsycana Niecheć do rosjan Jak był mecz siatkówki w Krakowie Polska Rosja to był gwizd ale Jak walczył Diablo i z Czakijevem czy Drozdem ruscy puszczali wszystkie zwrotki naszego Hymnu , gdzie nawet u nas W Polsce puszczają jedną"

O kurwa, puszczają cały nasz hymn? No to faktycznie trzeba ich lubić. A nie zastanowiłeś się dlaczego oni mają do nas taki stosunek? Bo byliśmy dla nich państwem satelickim, z którego czerpali jedynie surowce. Przecież ruskie są święcie przekonani, że oni nas WYZWOLILI XD. Polecam co niektórym trochę lektury z historii, to może zrozumiecie, dlaczego się utarły sowieckie stereotypy.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 29-08-2015 18:08:54 
rosja... stan umyslu.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-08-2015 18:10:02 
Meehaw

jak to jest Kosowo mialo prawo do legalnego referendum ,(sprzedalismy Serbow),a Krym juz nie ,gdzie po obaleniu legalnie wybranego rzadu ,nawolywano do zakazania jezyka rosyjskieko lub nawet wygnaniu rosyjsko jezycznych ,czyli wiekszosc tych ,ktorzy walcza o wolnosc Donbasu ,gdzie Kijowski rezim ciagle ostrzeliwuje osiedla z mieszkancami mimo rozejmu.
Pan Sakaszwili znany z bycia prezydentem Gruzji w czasie agresji rosyjskiej ,zostal obywatelem ukrainy i zarazem gubernatorem Odessy i zaczyna ja wyprzedawac ,w odessie na samym poczatku spalono 30 osob zywcem przy okrzykach slawa ukrainie
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 29-08-2015 18:17:27 
arpxpData: 29-08-2015 17:54:59
"PS. Indie nie są w stanie podbić Rosji. Niby jak? Niby czym?"

Swoim wojskiem, sprzętem i wyszkoleniem.


Bzdura. Indie wcale takie mocne militarnie nie są. Gadanie, że "gdyby Rosja nie miała broni N to, Indie/Chiny/USA by ją podbiły" jest tyle samo warte, co np. gadanie, że "gdyby Kliczko nie miał rąk, to Adamek by z nim wygrał".


Co do "wyzwolenia" - zgoda. Aż trudno uwierzyć, że ktokolwiek jeszcze może sądzić, że kacapy nas wyzwolili. To był zwykły podbój. Niemniej jednak i tak lepiej (dla nas) się stało, że wygrali oni a nie Niemcy.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-08-2015 18:31:24 
arpxp

a kto nas wyzwolil ,bo cale zycie mnie uczyli ,ze Armia Czerwona i chyba jest w tym ziarno prawdy ,skoro znalezlismy sie w sowieckiej strefie wplywow ,juz pomijajac to kto nas zdradzi nie pierwszy i nie ostatni raz.Z upadkiem pierwszego syfu co nas doil ,przyszedl nowy ktory tez nas doi,. po pierwszym syfie mieli co rabowac i sprzedawac ,a co zostawia oni oprocz dlugu
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 29-08-2015 18:39:49 
narodowiec:

"Sowieci najeźdźcą w Rosji? Niby skąd ich najechali? To że część komuchów miała "pewne" pochodzenie, nie znaczy, że sowietyzm jest dla Rosji czymś zewnętrznym."

Sowietyzm jest czymś zewnętrznym dla każdego narodu, gdyż odrzuca kryterium narodowe i pojęcie ojczyzny. Po podbiciu Rosji przez sowietów Rosjan formalnie zastąpili ludzie radzieccy, a terminologia ojczyźniana nie istniała do czasu łupnia od Wermachtu, który wymusił na Stalinie ustępstwa ideologiczne w tym zakresie.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 29-08-2015 18:39:59 
o tym ze Rosjanie krany ze scian wyrywali ,bo mysleli ze jak wstawia u siebie to woda im bedzie leciala ,tez mnie uczyli ale nie w szkole
 Autor komentarza: albert223
Data: 29-08-2015 18:41:59 
GROiLLORT

Jeśli pogadasz z ludźmi, którzy pamiętają drugą wojnę światową, bardzo wielu ci powie, że kacapy nas wyzwolili. Szczególnie dotyczy to mieszkańców wsi.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 29-08-2015 18:45:26 
zeitgeist:

"po pierwszym syfie mieli co rabowac i sprzedawac ,a co zostawia oni oprocz dlugu"

Rabować jest zawsze co, bo ludzie stale pracują i stale wytwarzają bogactwo. Te 500 miliardów, które rocznie zapierdala państwo polskie, z powietrza się nie bierze.

A dług publiczny należy w całości i natychmiast anulować. To wymyślone roszczenie, które nie ma żadnych moralnych podstaw do egzekucji.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 29-08-2015 19:00:25 
albert223Data: 29-08-2015 18:41:59


Gadałeś z ludźmi, którzy pamiętają II wojnę i mieszkali na tzw. kresach wschodnich?
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 29-08-2015 19:16:26 
W 1939 Polskę najechały dwie bandy. Zanim się ze sobą pokłóciły, banda ze wschodu sumiennie łupiła swoją część i mordowała opornych. Tysiące Polaków w tej przygodzie zginęło, a jakieś 400 tysięcy zostało wywiezionych na Sybir. Potem jedna banda się cofnęła, a a potem wróciła ze zdwojoną siłą. Także nie wiem jak ktokolwiek, kurwa jego mać, może mówić o jakimś wyzwoleniu.

Chyba ci "Polacy" zostali wyzwoleni, którzy przyjechali na czołgach jako nowa władza. Albo ci, którzy zostali wyzwoleni od pługa i mogli zająć miejsce w aparacie nowej zamordystycznej struktury.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 29-08-2015 19:34:58 
albert223,

mi opowiadali "mieszkańcy wsi" jak to kilka kobiet radziecka dzicz zgwałciła na śmierć, kilku mężczyzn pobito na śmierć, siostrę babci zgwałcili i zastrzelili w szczerym polu, dziadek w nagrodę za ucieczkę z obozu niemieckiego dostał pracę w Związku Radzieckim - dla niego wojna skończyła się w 1946. Katownie pozakładane w każdym mieście miały nas "wyzwalać" jeszcze przez kilka lat.


Rosjanie od zawsze wyzwalają, wyzwalają i są wiecznie gotowi. Tylko smyczy i kagańca zdjąć nie potrafią.
 Autor komentarza: OrionPL
Data: 29-08-2015 20:20:09 
dorwałem fajny stream do Usyk - Muller xD więc się podzielę xD
https://www.youtube.com/watch?v=JxZdlr-8WNc&feature=share&app=desktop
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 29-08-2015 20:40:17 
często słyszę w angielskim komentarzu walk w stanach słowo ,,jeb'' co to właściwie znaczy to jest cios prosty czy określenie mocnego uderzenia bez znaczenia czy to cios prosty czy sierpowy, niech ktoś wyjaśni ??
 Autor komentarza: Rakso
Data: 29-08-2015 20:48:08 
Nie 'jeb' a 'jab' jest to cios zwany u nas prostym.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 29-08-2015 20:51:31 
Adii1766,

poniżej masz to świetnie wytłumaczone przez prawdziwego znawcę:

"Autor komentarza: rafal3Data: 14-06-2015 12:21:11
I jeszcze jedno; wszelkie stiff jabs czy czym tam sie teraz zaslaniasz to są wymysły ze stronek niepewnego pochodzenia

W boksie jest wyrazne rozgraniczenie JABÓW od PROSTYCH
Stiff jab czy co tam sobie uroiles teraz nie jest zadnym jabem tylko prostym
Jab zadaje się Z RĘKI

Wszelka rotacja w biodrze nie wchodzi w gre bo nie jest to już jab ale cios z ciała czyli PROSTY

Poducz się chlopcze, właczaj filmiki Alego Holmesa i Listona i skoncz sie osmieszac bo dzis po raz kolejny pokazales jak kompletnym laikiem jestes

Twoje teksty ze Wladymir Kliczko albo Golowkin mają dobry jab sobie zapamietam i bede je od czasu do czasu Ci przypominal zeby sie posmiac

Kliczko czy Gołowkin biją świetne proste, ale jab to widzieli jak świnia niebo"
 Autor komentarza: Rakso
Data: 29-08-2015 20:55:50 
A wracajac do fotki Mir Boksa, wie ktos co to za bron, nie znam sie na tym zupelnie, a jestem ciekaw, zwlaszcza jesli chodzi o te wieksze sprzety. Zauwazylem ze ci ktorzy maja pas mistrzowski maja karabiny, ci ktorzy sa na drodze po pasy maja pistolety. Povietkin siedzi przy stole a przed nim na stole, na wyciagniecie reki kolejny karabin. Nie poznaje kim jest ten ktory trzyma gazete, jesli wiecie, dajcie znac.
 Autor komentarza: Rakso
Data: 29-08-2015 21:07:40 
Groillort, cos cie chyba ponioslo... Jab w jezyku angielskim jest uzywany w tym samym sensie jak prosty u nas, nic dodac nic ujac. Mozna dodawac kolejne slowa by doprecyzowac sposob zadawania tego ciosu, nic wiecej. Jestem ciekaw w takim razie w mysl twojej teorii czym jest jab po polsku?
Na koniec polecam sprawdzic link
https://en.wikipedia.org/wiki/Jab
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 29-08-2015 21:25:03 
gala z usykiem leci oglada ktos ?? bo wiadomo ze na waszym zdaniem nie ma co liczyc jak zawsze
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 29-08-2015 21:31:12 
USYK WCHODZI DO RINGU TERA
 Autor komentarza: Rakso
Data: 29-08-2015 21:35:47 
OrionPL

Link zajebisty, wielkie dzieki!
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 29-08-2015 21:50:32 
filozofie podajcie linka do walki usyka
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 29-08-2015 21:51:15 
3 runda i po wszystkim
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 29-08-2015 21:52:14 
linki podajcie do gali Usyk- Muelller
 Autor komentarza: fanticfloyd
Data: 29-08-2015 21:52:21 
i tak to się robi
 Autor komentarza: Rakso
Data: 29-08-2015 21:52:49 
Juz po wszystkim
https://www.youtube.com/watch?v=JxZdlr-8WNc
moze sie zalapiesz na highlight
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 29-08-2015 21:53:41 
choc kopyta jak kudriaszow to usyk niema pomimo tez wszystkich nokaltow , 2 razy wstawal po nokdalnach i nie wygladal na jakiegos specjalnie zamroczonego po kudriaszowie i pierwszym nokdalnie juz pewnie by nie wstal tak szybko :)
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 29-08-2015 21:54:03 
juz koniec walki
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 29-08-2015 21:56:51 
usyk jakis taki bez rewelacji , bardzo ciekawa bedzie walka z glowka :) bo usyk ma pas wbo inter continental wiec pewnie pchaja sie do glowki :)
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 29-08-2015 22:07:13 
już zaczyna pierdolenie dyletantów za kalwiatury o Usyku.HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
 Autor komentarza: albert223
Data: 30-08-2015 05:54:30 
GoriLLORT
gadałem. ci którzy mieli szczęście stracili majątki, zamieszkali na tzw. ziemiach odzyskanych; problem polega na tym, że gada się z tymi, którzy przeżyli; gadałem również z żołnierzem wyklętym, który przedstawił mi "dobrodziejstwa" Polski Ludowej

beniamin
a np. o więźniach obozów koncentracyjnych kolega nie słyszał; nowe porządki miały niewielkie poparcie, ale koniec wojny masowe

Meehew
no to wiesz jak było
 Autor komentarza: monocore
Data: 30-08-2015 11:50:46 
sportowiec pokazujący się z bronią, hmmm

sportowcom tej klasy nie wypada ..

nie tylko w Rosji go się ogląda..

nie wiadomo do kogo ten apel był skierowany do fanów? do innych bokserów ?

każdy odbiera takie coś indywidualnie , nie tylko rosjanie pewnie widzieli te zdjęcia ...

zwłaszcza jak się jest rosjaninem którego państwo robiło i robi takie świństwa i wymordowała więcej swoich niż Hitler wszystkich..

eh ..
 Autor komentarza: Bongo
Data: 30-08-2015 17:12:55 
Jak najeźdźca moze byc wyzwolicielem ?
O czym traktował pakt Ribbentrop - Mołotow ?

jak mozna przyjąć, ze 2 bandytow ktorzy razem planowali wlamanie do czyjegos domu, pobiło sie miedzy sobą np o wspólne łupy a w tym czasie wlasciciel wrócil do domu i wierzy ze jeden z nich jest bohaterem bo pokonal tego 2 bandyte
 Autor komentarza: Bongo
Data: 30-08-2015 17:14:52 
a nasza posiadlosc zaadoptował sobie na ogrodek działkowy
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.