BRONER-ALLACHWERDIJEW O PAS WBA NA GALI W CINCINNATI

Redakcja, Informacja prasowa

2015-08-29

Zapowiadana od jakiegoś czasu walka pomiędzy Adrienem Bronerem (30-2, 22 KO) a Chabibem Allachwerdijewem (19-1, 9 KO) została sfinalizowana. Pięściarze spotkają się 3 października w U.S. Bank Arena w rodzinnym mieście Amerykanina - Cincinnati. Transmisję z pojedynku, którego stawką będzie wakujący regularny pas WBA w kategorii super lekkiej, przeprowadzi telewizja Showtime.

- Jestem bardzo podekscytowany, że wracam do Cincinnati i zmierzę się z zawodnikiem światowej klasy. To dla mnie bardzo ważny pojedynek. Przede mną szansa na zdobycie tytułu w czwartej kategorii wagowej - powiedział 26-letni Broner.

Obaj zawodnicy wracają po porażce. Amerykanin przegrał w czerwcu z Shawnem Porterem, Rosjanin zaś w kwietniu z Jessie'em Vargasem.

- Broner to dobry bokser, jest szybki, ma talent, ale nie mam w zasadzie niczego dobrego do powiedzenia na jego temat. Moim celem jest zdobycie tytułu. Jeżeli Broner spróbuje coś zrobić, aby zajść mi za skórę, jeżeli mnie na przykład popchnie, z całych sił będę próbował pozostać opanowanym i zachować złość aż do wejścia na ring - skomentował Allachwerdijew.

Podczas tej samej gali dojdzie do walki o pas IBF w kategorii super piórkowej. Niepokonany czempion z Portoryko Jose Pedraza (20-0, 12 KO) skrzyżuje rękawice z doświadczonym Amerykaninem Ednerem Cherrym (34-6-2, 19 KO).