SELBY ZADEBIUTUJE W USA, MONTIEL MOŻLIWYM RYWALEM

Redakcja, BBC

2015-08-29

Doświadczony Meksykanin Fernando Montiel (54-4-2, 39 KO) może być rywalem Lee Selby'ego (21-1, 8 KO) w jego pierwszej walce w obronie tytułu IBF w wadze piórkowej. Pojedynek miałby się odbyć 17 października na terenie Stanów Zjednoczonych.

Informację o planowanej walce przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych sam Montiel. Selby jeszcze jej nie potwierdził, ale wcześniej przyznał, że istotnie będzie walczyć jesienią w USA. Niedawno 28-letni Walijczyk związał się z Alem Haymonem, który ma mu umożliwić regularne występu za oceanem. Do tej pory Selby, nazywany przez niektórych "walijskim Mayweatherem", boksował tylko w Wielkiej Brytanii.

Pięściarz z Wysp zdobył tytuł IBF w maju, pokonując Jewgienija Gradowicza. Rosjanin, twierdząc, że w ósmej rundzie sędzia niepotrzebnie przerwał walkę z powodu jego kontuzji, domagał się rewanżu, lecz wszystko wskazuje na to, że jego apele nie zostaną wysłuchane.

Selby przebywa obecnie w Los Angeles, gdzie za kilkanaście godzin będzie z bliska przyglądać się rywalizacji Leo Santa Cruza (30-0-1, 17 KO) z Abnerem Maresem (29-1-1, 15 KO). Walijczyk ma nadzieję, że niebawem będzie mu dane zaboksować ze zwycięzcą.