SELBY ZADEBIUTUJE W USA, MONTIEL MOŻLIWYM RYWALEM

Doświadczony Meksykanin Fernando Montiel (54-4-2, 39 KO) może być rywalem Lee Selby'ego (21-1, 8 KO) w jego pierwszej walce w obronie tytułu IBF w wadze piórkowej. Pojedynek miałby się odbyć 17 października na terenie Stanów Zjednoczonych.

Informację o planowanej walce przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych sam Montiel. Selby jeszcze jej nie potwierdził, ale wcześniej przyznał, że istotnie będzie walczyć jesienią w USA. Niedawno 28-letni Walijczyk związał się z Alem Haymonem, który ma mu umożliwić regularne występu za oceanem. Do tej pory Selby, nazywany przez niektórych "walijskim Mayweatherem", boksował tylko w Wielkiej Brytanii.

Pięściarz z Wysp zdobył tytuł IBF w maju, pokonując Jewgienija Gradowicza. Rosjanin, twierdząc, że w ósmej rundzie sędzia niepotrzebnie przerwał walkę z powodu jego kontuzji, domagał się rewanżu, lecz wszystko wskazuje na to, że jego apele nie zostaną wysłuchane.

Selby przebywa obecnie w Los Angeles, gdzie za kilkanaście godzin będzie z bliska przyglądać się rywalizacji Leo Santa Cruza (30-0-1, 17 KO) z Abnerem Maresem (29-1-1, 15 KO). Walijczyk ma nadzieję, że niebawem będzie mu dane zaboksować ze zwycięzcą.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 29-08-2015 13:04:40 
Montiel to kogut, co On robi w piórkowej ?
Tak czy siak Donaire go rozbił, a Selby dopisze nazwisko do rekordu..
 Autor komentarza: Alexander
Data: 29-08-2015 13:27:55 
Dobre nazwisko dla Selby'ego jak na debiut w USA.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 29-08-2015 17:19:43 
Co racja to racja, Montiel jest bardzo drobny i nie mam pojęcia jakby miał sobie radzić w piórkowej. Od niego zaczęła się ta prawdziwie wielka kariera Nonito.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.