CZAKIJEW: ROSJA ZAWSZE GOTOWA ODEPRZEĆ WROGA

Redakcja, vsenabox.ru

2015-08-29

Rachim Czakijew (23-1, 18 KO) odniósł się do wzbudzającej kontrowersje w niektórych kręgach sesji fotograficznej grupy Mir Boksa, na której pięściarze pozowali do zdjęć z ciężką bronią palną.

Na fotografiach są obecni m.in. Czakijew, Aleksander Powietkin, Denis Lebiediew, Grigorij Drozd i prezydent grupy Andriej Riabiński. Idea uzbrojonych pięściarzy nie wszystkim się spodobała, ale Czakijew jej broni.

- Jesteśmy członkami bardzo silnej grupy, na której czele stoli inteligentny i kompetentny lider. W naszym zespole są mistrzowie, silne indywidualności. Ważne jest zatem, aby pokazać, że jesteśmy zwartym zespołem, a Rosja zawsze jest gotowa zjednoczyć się w obliczu zagrożenia z zewnątrz. To zawsze czyniło nasz kraj mocnym i niezniszczalnym. Uważam więc, że pomysł naszego zarządu był słuszny - skomentował mistrz olimpijski z Pekinu.

Czakijew przygotowuje się obecnie do zaplanowanej na 4 listopada potyczki z Olą Afolabim (21-4-4, 10 KO). Wcześniej, prawdopodobnie we wrześniu, ma stoczyć jeszcze walkę na przetarcie z mniej wymagającym rywalem.