Archiwum wiadomości z dnia: 2015-08-12

 

MISTRZOSTWA EUROPY 2015: ZAPOWIEDŹ ĆWIERĆFINAŁÓW

Już dawno w Mistrzostwach Europy nie doprowadziliśmy czterech pięściarzy do fazy ćwierćfinałów. W tym roku się udało, a przecież każdy ćwierćfinał można jeszcze zamienić na medal. Dziś wszystko się rozstrzygnie. Co wiemy o rywalach naszych pięściarzy? Wszystko w krótkiej analizie Piotra Jagiełły - zapraszamy!


KOŁODZIEJ DLA BOKSER.ORG: WSZYSTKO JEST JUŻ ZAŁATWIONE

Jest już pewne, że 4 listopada podczas wielkiej gali w Kazaniu dojdzie do bardzo ważnego pojedynku w wadze ciężkiej. Mariusz Wach (31-1, 17 KO) skrzyżuje rękawice z mistrzem olimpijskim z Aten z 2004 roku Aleksandrem Powietkinem (29-1, 21 KO). Promotor "Vikinga" i szef Global Boxing Mariusz Kołodziej potwierdził w rozmowie z Bokser.org, że walka obu pięściarzy jest już zaklepana!WIDEO: TRENING MEDIALNY KRZYŚKA GŁOWACKIEGO PRZED HUCKIEM

Ekscytujemy się przynajmniej dwoma medalami ME 2015, ale w piątkową noc będziemy bardzo mocno ściskać kciuki za Krzysztofa Głowackiego (24-0, 15 KO), który skrzyżuje rękawice z panującym od lat na tronie federacji WBO kategorii cruiser Marco Huckiem (38-2-1, 26 KO). Tej nocy polskiego czasu odbył się natomiast trening medialny przed galą w Newark. Zobaczcie "Główkę" w akcji - skakanka i krótka walka z cieniem.ZBIGNIEW RAUBO: POPŁAKAŁEM SIĘ ZE SZCZĘŚCIA

- Mówiłem dajcie mi spokojnie popracować i czasem przegrać. Żeby nauczyć się wygrywać, najpierw trzeba nauczyć się przegrywać - powiedział szczęśliwy Zbigniew Raubo, trener naszej reprezentacji, który już wprowadził do strefy medalowej dwóch zawodników, a ma szansę wprowadzić jeszcze trzeciego. Doświadczony szkoleniowiec nie krył wzruszenia tym rezultatem.
SZPILKA vs CONSUEGRA: TRENING MEDIALNY ARTURA

Już w piątkową noc Artur Szpilka (19-1, 14 KO) skrzyżuje rękawice z groźnym Yasmany Consuegrą (17-1, 14 KO). Polak trenujący od jakiegoś czasu w Houston pod okiem Ronniego Shieldsa odprawił już szybko dwóch poprzednich rywali, ale dopiero starcie z Kubańczykiem pokaże, na ile się układa współpraca z nowym Trenerem. Sam "Szpila" jest nią zachwycony i w samych superlatywach wypowiada się o nowym szkoleniowcu. Póki co obejrzyjcie trening medialny Artura przed tym spotkaniem.

ME SENIORÓW: PODSUMOWANIE ZMAGAŃ W ĆWIERĆFINAŁACH

Czterech polskich pięściarzy wprowadziliśmy do strefy ćwierćfinałowej ME Seniorów. Dwóch naszych reprezentantów - Tomasz Jabłoński (-75kg) oraz Igor Jakubowski (-91kg), wykorzystało szansę i awansowało do strefy medalowej! Podsumowanie dzisiejszego dnia zrobił dla Was nasz wysłannik do Bułgarii - Piotr Jagiełło.
MARIUSZ WACH O KROK OD WALKI Z POWIETKINEM!

Jak poinformowała grupa promotorska Andrieja Riabińskiego, 4 listopada podczas gali w Kazaniu organizowanej przez wpływowego biznesmena Mariusz Wach (31-1, 17 KO) skrzyżuje rękawice z mistrzem olimpijskim z Aten z 2004 roku i byłym mistrzem świata wagi ciężkiej, Aleksandrem Powietkinem (29-1, 21 KO)!


HUCK: WALKA Z JONESEM JR TO NIE ŻART

Marco Huck (38-2-1, 26 KO) pojutrze skrzyżuje rękawice z Krzyśkiem Głowackim (24-0, 15 KO), którego narzuca mu federacja WBO. Niemiec jednak już snuje plany na przyszłość i coraz głośniej mówi o ewentualnej konfrontacji z Royem Jonesem Juniorem (61-8, 44 KO).