KOŁODZIEJ DLA BOKSER.ORG: WSZYSTKO JEST JUŻ ZAŁATWIONE

Cezary Kolasa, Informacja własna

2015-08-12

Jest już pewne, że 4 listopada podczas wielkiej gali w Kazaniu dojdzie do bardzo ważnego pojedynku w wadze ciężkiej. Mariusz Wach (31-1, 17 KO) skrzyżuje rękawice z mistrzem olimpijskim z Aten z 2004 roku Aleksandrem Powietkinem (29-1, 21 KO). Promotor "Vikinga" i szef Global Boxing Mariusz Kołodziej potwierdził w rozmowie z Bokser.org, że walka obu pięściarzy jest już zaklepana! 

- To ja załatwiałem kontrakt, wszystko jest już ustalone. Mariusz walczy 4 listopada - powiedział rozmowie z nami Kołodziej, który opiekuje się karierą polskiego pięściarza od kilku lat.

- Pracowaliśmy nad tym projektem już od dłuższego czasu. Jest to pojedynek o srebrny pas WBC, więc po wygraniu Mariusz Wach ma realne szanse, żeby powrócić do czołówki światowego boksu i w przyszłości sięgnąć po najważniejsze tytuły - nie ukrywa promotor Wacha.

O pojedynku Wacha z Powietkinem poinformowała również grupa promotorska Andrieja Riabińskiego. Drugim starciem na karcie walk imprezy będzie potyczka o tytuł mistrza świata federacji WBA wagi junior ciężkiej, pomiędzy Denisem Lebiediewem (27-2, 20 KO) a Lateefem Kayode (21-0, 16 KO).