RIABIŃSKI: RYWAL POWIETKINA BĘDZIE MOCNY

Andriej Riabiński, promotor Aleksandra Powietkina (29-1, 21 KO), poinformował, że wbrew temu, czego można by się spodziewać, najbliższy rywal Rosjanian będzie z wysokiej półki.

"Sasza", oficjalny pretendent do tytułu WBC w wadze ciężkiej, który dzierży Deontay Wilder (34-0, 33 KO), wejdzie na ring 4 listopada w Kazaniu. - Początkowo nie planowaliśmy tej walki. Rozmowy z Wilderem są jednak bardzo trudne, dlatego aby nie tracić czasu, postanowiliśmy stoczyć jeszcze jeden pojedynek. Rywal Aleksandra na pewno będzie mocny. Na tym poziomie nie ma już możliwości dobierania słabych przeciwników. Powietkin musi być w jak najwyższej formie przed konfrontacją z Wilderem - stwierdził Riabiński.

Dodał, że pierwotnie liczył, że to Wilder będzie listopadowym oponentem Rosjanina, jednak szybko okazało się, że to płonne nadzieje. - Podszedłem do sprawy trochę zbyt optymistycznie - przyznał.

Wilder kolejną walkę stoczy 26 września. Jeżeli nie chce stracić tytułu WBC, będzie musiał zmierzyć się z Powietkinem w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-08-2015 11:21:26 
To zupełnie odwrotnie niż w przypadku Wildera ;D
Tam robią wszystko by rywal nie był wysokich lotów. Dobrze że team Aleksandra zdecydował się na tą walkę. Nie wiem kogo wybiorą. Gdyby to był koncert życzeń chciałbym zobaczyć Powietkina z Wachem. Wysoki i nie przesadnie groźny a i Mariusz wreszcie zawalczyłby sensowne starcie.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 12-08-2015 11:24:15 
daliby mu kogoś gabarytowo przynajmniej zbliżonego do dzikiego. Sasza walczył po powrocie z zawodnikami solidnymi, a nawet z mocnymi, ale gabarytowo zupełnie odstającymi od Wildera. Może taki Ustinov , mobilność wozu z węglem, ale przynajmniej wzrost ten sam.

A osobiście bym go z Monsour'em zobaczył, byłaby fajna walka. Amir wziąłby taką walkę, pod Wildera to słaby wybór, ale dla kibiców fajna i realna opcja na widowiskową walkę.
 Autor komentarza: Baboon
Data: 12-08-2015 11:31:37 
Szansa dla Wacha na dobry zarobek!
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-08-2015 11:45:45 
"Szansa dla Wacha na dobry zarobek!"

Właśnie się zastanawiam czy aby Wach nie dostanie jakiejś propozycji. Biorąc pod uwagę okoliczności pasuje na listopadowego rywala dla Powietkina idealnie. Może jakiś telefoniczny wywiadzik i podpytać.
Bo kto jeszcze jest dostępny z takich rywali powyżej 195?
Ustinov jak wspomniał Rocky.
Nikt mi do głowy nie przychodzi. Wach jeśli taki mieliby plan mógłby być poważnym kandydatem. Tylko te Polsat Boxing Night...
 Autor komentarza: Enginer86
Data: 12-08-2015 11:47:59 
Wach będzie idealny, gabarytowo odpowiada Wilderowi i do tego ma twardy łeb więc Saszka będzie miał okazję trochę wiecej sie zmęczyć
 Autor komentarza: southpaw
Data: 12-08-2015 12:06:25 
Jak to nie ma możliwości dobierania słabych przeciwników? A Molina?
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 12-08-2015 12:09:12 
nie rozumiem dlaczego tak zachwlacie tego ruska jak narazie to pokonał 3 przeciwników bo cięzkich bojach z ktrych kliczkowie rozpracowywali w kilka rund a ta walka z perezem to myśle ze sprzedana coś za szybko dał sie znokałtować z jenningesem pełen dystans a z tym odrazu w 1 rundzie śmierdzi to na kilometr szwindlem ;]
 Autor komentarza: southpaw
Data: 12-08-2015 12:13:01 
Może Helenius? Duże chłopisko, moim zdaniem walka ciekawsza niż z Wachem.
 Autor komentarza: un4given
Data: 12-08-2015 12:17:07 
Julius Long też mógłby być.
 Autor komentarza: southpaw
Data: 12-08-2015 12:41:25 
un4given

Tego pierwszoligowego zawodnika ma już Browne na radarze :D.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-08-2015 13:04:31 
A Helenius to aktywny jest w ogóle? Doszedł do siebie po kontuzjach niby ale do porozumienia z promotorami chyba nie.
To za duża walka chyba by sobie ot tak bez zgody Sauerladna ją wziął.

Long na szczęście zajęty a zresztą jest za słaby...
 Autor komentarza: southpaw
Data: 12-08-2015 13:13:40 
BlackDog

Obijał kogoś tam w tym roku. Myślisz, ze Sauerlandowi nie na rękę jakaś dobra walka swojego zawodnika? Boytsov nie wiadomo, czy będzie tym samym człowiekiem. Price to młody wrak, Pulew od porażki z Kliczką nie walczył.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-08-2015 13:23:50 
Dobra walka dobrą walką ale tu ryzyko porażki i to dotkliwej jest ogromne. Nie wiem czy chcieliby mieć kolejnego pięściarza po "weryfikacji" w swojej stajni. Choć z drugiej strony jak tak pomyśleć to chyba z takiego "obrażonego strajkowicza" już nic nie będzie. Może lepiej byłoby wtedy zarobić lepszą sumkę, a co za tym idzie odzyskać choć część czasu i kasy władowanej w jego osobę i rozwiązać kontrakt.
Tyle że ja strzelam. Tak naprawdę Hellenius to dla mnie na ten moment bokser widmo. Nie wiem o jego sytuacji nic.
Ani mnie za bardzo nie interesował ani za dużo o nim artykułów nie ma. Nie pamiętam gdzie walczył ale jego ostatni "popis" widziałem. Wtedy też miał walczyć bez dogadania z promotorami czy coś takiego.
Sam nie jestem zorientowany.
 Autor komentarza: southpaw
Data: 12-08-2015 13:32:59 
Ja o Heleniusie myślę jedynie jako o zawodniku z nieskazitelnym rekordem i dobrymi nazwiskami w rekordzie. Wydaje mi się, że sprawiłby jednak odrobine więcej kłopotów niż Wach. Idealnie to ująłeś. Na miejscu Sauerlanda zrobiłbym dokładnie tak, jak mówisz. Jedna walka za większe pieniądze. On tak czy inaczej zarobi a jeśli Heleniusowi się nie uda, co jest bardzo prawdopodobne, jeżeli stanie naprzeciw Powietkina, to kłopot z głowy i może iść w Price'm na piwo.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 12-08-2015 13:48:26 
Pytanie czy Sauerland myśli tak samo jak my.
Trochę im się ostatnio nie powodzi. Trudno ich wyczuć. Przecież oni są gotowi dalej inwestować w Price...
Dla mnie z ciężkich powinni skupić się na powrocie do światowej czołówki Kubrata Puleva. Jego walka z Powietkinem to byłby niezły hit ale jeszcze nie teraz. Nie od razu po takiej porażce jaką odniósł Kubrat.

Czy Helenius postawiłby większy opór niż Wach? Zależy co tam z jego zdrowiem. Kiedyś na pewno ofensywnie był groźniejszy od Wacha którego najlepszym skalpem do dziś jest Tye Fields...
 Autor komentarza: Pompon
Data: 12-08-2015 14:03:09 
mogą Antoniego zaprośić do Kazania, zawodnik wysoki i bardzo mobilny,ciekawa walka...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.