LISTA PIĘCIU NAJWYBITNIEJSZYCH W HISTORII WEDŁUG MAYWEATHERA JR

Redakcja, ESPN Deportes

2015-08-12

Floyd Mayweather Jr (48-0, 26 KO) jest samozwańczym TBE, czyli bokserem wszech czasów. Wielu już go skrytykowało za pyszałkowatość, ale on nic sobie z tego nie robi i właśnie ogłosił listę pięciu najwybitniejszych pięściarzy w historii boksu, oczywiście siebie stawiając na pierwszym miejsce.

Jak wygląda TOP 5 według "Pięknisia"? Ano tak.

1. Floyd Mayweather Jr
2. Roberto Duran
3. Pernell Whitaker
4. Julio Cesar Chavez
5. Muhammad Ali

Naturalnie jak zwykle wygadany Floyd znalazł też uzasadnienie takiego a nie innego układu sił. Oto co powiedział o poszczególnych zawodnikach na swojej liście.

- Ali występował tylko w jednej kategorii i tak naprawdę zamiast 2:1 powinien mieć bilans 0:3 z Kenem Nortonem. Cesar Chavez miał bilans 79-0 zanim jego rekord został splamiony i przez osiemnaście lat bił się o mistrzowskie pasy w pięciu różnych dywizjach. Pokonał też więcej mistrzów niż inni. Pernell Whitaker niby zremisował z Chavezem, ale tak naprawdę go pokonał. No i dwukrotnie rozprawił się z moim wujkiem Rogerem. Natomiast Roberto Duran sięgnął po tytuł w wadze lekkiej, a doszedł po mistrzostwo aż w średniej. Kocham tego faceta, to po prostu legenda - stwierdził Mayweather Jr.