RIABIŃSKI: RYWAL POWIETKINA BĘDZIE MOCNY

Redakcja, tass.ru

2015-08-12

Andriej Riabiński, promotor Aleksandra Powietkina (29-1, 21 KO), poinformował, że wbrew temu, czego można by się spodziewać, najbliższy rywal Rosjanian będzie z wysokiej półki.

"Sasza", oficjalny pretendent do tytułu WBC w wadze ciężkiej, który dzierży Deontay Wilder (34-0, 33 KO), wejdzie na ring 4 listopada w Kazaniu. - Początkowo nie planowaliśmy tej walki. Rozmowy z Wilderem są jednak bardzo trudne, dlatego aby nie tracić czasu, postanowiliśmy stoczyć jeszcze jeden pojedynek. Rywal Aleksandra na pewno będzie mocny. Na tym poziomie nie ma już możliwości dobierania słabych przeciwników. Powietkin musi być w jak najwyższej formie przed konfrontacją z Wilderem - stwierdził Riabiński.

Dodał, że pierwotnie liczył, że to Wilder będzie listopadowym oponentem Rosjanina, jednak szybko okazało się, że to płonne nadzieje. - Podszedłem do sprawy trochę zbyt optymistycznie - przyznał.

Wilder kolejną walkę stoczy 26 września. Jeżeli nie chce stracić tytułu WBC, będzie musiał zmierzyć się z Powietkinem w pierwszym kwartale przyszłego roku.