ME SENIORÓW: DRUGI MEDAL! IGOR JAKUBOWSKI TEŻ W PÓŁFINALE!

Redakcja, Informacja własna

2015-08-12

Czekaliśmy siedem lat na medal Mistrzostw Europy w boksie. A gdy już worek się rozplątał, idzie coraz łatwiej. Kilkanaście minut po awansie do strefy medalowej Tomka Jabłońskiego, również Igor Jakubowski (-91kg) zapewnił sobie awans do półfinału!!!

Jakubowski już na początku chciał złapać Fressa na soczystą kontrę z prawej ręki, ale Niemiec dobrze uchylił się przed tym atakiem. Nie brakowało momentów wyczekiwania, lecz to Igor był stroną napierająca. Luz był przed pierwszym gongiem i tak też miało być między linami. Fress dysponował silnym pojedynczym ciosem i szukał właśnie takich rozwiązań - sierpowy bądź podbródkowy, jednak niecelnie. Niemiec sugerował, że "Cygan" wpada w niego głową, na szczęście sędzia nie podjął żadnych działań. Gorąco było w samej końcówce, bo obaj panowie chcieli zaznaczyć ten fragment i postawili na zdecydowany atak.

Z początkiem drugiej odsłony Jakubowski chciał osłabić doły Fressa, obniżył więc pozycję i znalazł odrobinę miejsca. "Bij proste!" - krzyczał Ludwik Buczyński, bo faktycznie lewa ręka mogła być aktywniejsza. Polak potrafił w chwili zagrożenia skutecznie balansować, a batalia o medal wymagała wielkiej koncentracji. Na tarczach Jakubowski świetnie bił prawy overhand i taką akcją wypalił na 40 sekund przed końcem drugiej rundy. Niestety, cios przeszył powietrze.

Trzecią rundę Jakubowski przywitał twardym "jabem", by po chwili mieć problem z ochraniaczem na szczękę. To na co zwracał uwagę trener Zbigniew Raubo - gdy Igor chciał urwać głowę, nie trafiał. Lewa bita z luzu była o wiele lepszym pomysłem. Nikt nie spodziewał się łatwej przeprawy, Jakubowski po swoich akcjach uciekał się do klinczu. Szkoleniowcy Niemca nakazywali mu zdecydowany atak, minuta do końca i rozgorzała wojenka. Na pół minuty przed końcem drugi raz Jakubowski zgubił ochraniacz - na trzeci taki przypadek nie mógł sobie pozwolić. Skupił się głównie na defensywie, by nie prowokować losu.

Na drugim ringu zwycięstwo zanotował Terwel Pulew, a to co nas najbardziej interesowało? Jednogłośny triumf Igora Jakubowskiego i drugi medal mistrzostw Europy!! Punktacja 29:28, 30:27 i 30:27. Wygrał lepszy, aktywniejszy i szybszy. Mamy drugi medal!!!