Archiwum wiadomości z dnia: 2015-06-11

 WBC: GARCIA BEZ PASA, MATTHYSSE vs POSTOŁ O WAKUJĄCY TYTUŁ

Danny Garcia (30-0, 17 KO) od trzech lat, czyli od momentu zastopowania Amira Khana, uważany jest powszechnie za lidera kategorii super lekkiej. Cały czas piastował pasy organizacji WBC i WBA, ale ostatnie dwie walki stoczył w umownych limitach, w dodatku kolejną również ma toczyć w limicie pomiędzy 140 a 147 funtów. W tej sytuacji został pozbawiony tytułu w wersji WBC.MARIUSZ WACH: WIERZĘ, ŻE TE NAJWIĘKSZE WALKI SĄ PRZEDE MNĄ!

- Mam swoje ambicje, chcę najlepszych - mówi lekko rozgoryczony Mariusz Wach (30-1, 16 KO) przed potyczką 19 czerwca z Konstantinem Airichem. Nasz pretendent do tytułu wszechwag sprzed dwóch i pół roku liczy na to, że za osiem dni upora się z Niemcem, potem we wrześniu na gali Polsat Boxing Night odprawi Marcina Rekowskiego, co ma mu otworzyć drzwi do zdecydowanie większych wyzwań, już za oceanem, z absolutną czołówką królewskiej kategorii. - Wierzę, iż te największe pojedynki są jeszcze przede mną - mówi Wach. Zapraszamy do obejrzenia naszego długiego wywiadu, w którym poruszyliśmy jeszcze kilka innych ciekawych kwestii.


ARTUR SZPILKA: NIE MOGĘ ZAWIEŚĆ MOICH KIBICÓW

- Zdaję sobie sprawę z tego, że ten rywal jest znacznie twardszy od tego poprzedniego, ale i ja jestem lepszym zawodnikiem niż byłem wtedy - przekonywał wczoraj na konferencji prasowej Artur Szpilka (18-1, 13 KO). Polski ciężki w piątkową noc w Chicago zmierzy się z Manuelem Quezadą (29-9, 18 KO).FOTORELACJA: ŁASZCZYK SZYKUJE SIĘ DO LIPCOWEGO STARTU

Kamil Łaszczyk (20-0, 8 KO) kolejną potyczkę stoczy 11 lipca w Tampa na Florydzie podczas gali pokazywanej przez stację ESPN. Póki co przygotowuje się jeszcze pod okiem Piotra Wilczewskiego w Dzierżoniowie, a za ocean obaj przeniosą się na niewiele ponad dwa tygodnie przed walką. Póki co prezentujemy Wam krótką fotorelację z ich treningu technicznego.


ARTUR SZPILKA: BĘDZIE CORAZ LEPIEJ

- Nastawiam się na trudną przeprawę, bo ten facet walczył z czołówką światową. Oczywiście wychodzę po swoje, lecz muszę się też liczyć z tym, że walka może być ciężka - mówi już w Chicago Artur Szpilka (18-1, 13 KO), który jutrzejszej nocy spotka się z Manuelem Quezadą (29-9, 18 KO).